Nokia připravuje novou Lumii 625

Finská Nokia oznámila další smartphone postavený na platformě Windows Phone. Je jím levná Lumia 625 s obrovským 4,7″ displejem, největším v historii Nokie.

Nokia Lumia 625 je levný smartphone s operačním systémem Windows Phone a obrovským 4.7″ IPS displejem, největším, který kdy firma pro smartphone použila. Má QVGA rozlišení (480 x 800 px) s hustotou pixelů pouhých 201 ppi, což je nejhorší jemnost displeje u smartphonů za poslední dobu. Horší je pouze Samsung Galaxy Mega 5.8. Displej zkrátka není žádný zázrak, nelze očekávat výborný kontrast a pozorovací úhly. Potěší ale krycí sklo Gorilla Glass 2 a technologie „super-sensitive touch“ umožňující ovládání např. v kožených rukavicích.

Nokia Lumia 625

Lumia 625 je osazena dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 o frekvenci 1,2 GHz, 512 MB operační paměti a 8 GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit pomocí mSD karet o velikosti až 64 GB. Hlavnímu fotoaparátu s LED bleskem o rozlišení 5 MPx sekunduje přední VGA kamera pro videohovory.

Nová Nokia je vybavena také podporou LTE sítí, jedná se dokonce o nejlevnější smartphone od Nokie s podporou 4G. Nokia má totiž s LTE poměrně problémy, kvůli LTE musela Nokia šetřit jinde. A jak jste asi poznali, šetřila na displeji. Telefon totiž v základu před zdaněním vyjde na 200 liber (zhruba 5 700 Kč). Včetně daně pak necelých 7 000 Kč. Dále ke konektivitě poslouží USB 2.0, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, A-GPS, GLONASS a 3,5 mm audio konektor.

Akumulátor o kapacitě 2 000 mAh zajistí dle výrobce pohotovostní dobu 23 dnů. Délka hovoru v GSM síti dosahuje až 23,9 hodin, v 3G pak jen 15,2. Nepřetržité přehrávání hudby je možné po 90 hodin, videa pak 6,8 hodin.

Nokia Lumia 625

Lumia 625 bude k dispozici kromě běžné černé a bíle varianty také v poloprůhledných variantách oranžové, žluté a světle zelené. Navíc zadní kryt budete moci vyměnit za jiný, v případě, že se poškodí, nebo Vás jednoduše omrzí barva. Celý kryt by měl být tvarován velmi ergonomicky a pohodlně na držení v ruce. Sama Nokia totiž chce prorazit s barevností, pohodlností a nízkou cenou tohoto telefonu. Bohužel je škoda, že musela „ořezat“ displej. Rozměry jsou 133,3 x 72,3 x 9,2 mm a váha 159 g.

Lumia 625 bude k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku po celé Evropě, Africe, Latinské Americe a části Asie, včetně Číny a Indie. Ve Velké Británii bude dostupná zcela jistě během září. Naopak v Severní Americe není dostupnost vůbec známa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *