Nikon Z 30: Ideální fotoaparát pro každého, kdo pracuje se sociálními médii

Nikon Z 30 je zatím nejdostupnější bezzrcadlovkou a je navržena s ohledem na tvůrce sociálních sítí a videí. Řada bezzrcadlovek Nikon se neustále rozrůstá, protože společnost formálně ukončila budoucí vývoj své řady DSLR. Z 30 se nachází ve spodní části řady, díky čemuž je lákavý pro začátečníky a zároveň nabízí online sociální video. Jedná se o třetí APS-C fotoaparát Nikon, který se dostal pod modely Z 50 a Z fc. Kromě toho, že pořizuje skvělé fotografie, je skvělý pro tvůrce, kteří nemají žádné omezení pro nahrávání videa, žádné oříznutí videa a úpravu expozice v automatickém režimu.

Základní specifikace

Uvnitř Nikonu Z 30 je 20,9megapixelový APS-C CMOS snímač. Využívá objektivy Nikon řady Z DX, které mají být lehčí a kompaktnější než objektivy s bajonetem Z. Při pořizování fotografií dokáže vystřelit rychlostí 11 snímků za sekundu. Je schopen zachytit plné 4K video při 30 snímcích za sekundu a také 1080P video při 120 snímcích za sekundu.Fotoaparát pohání procesor Nikon Expeed 6, díky kterému je navigace v systému rychlá a snadná.

Natáčení selfie videa – Nikon zde používá hybridní systém automatického ostření s 209 ostřícími body. Dokáže sledovat objekt v režimech videa a fotografií a obsahuje režim detekce očí.

Design – Nikon Z 30 má kovové tělo z hořčíkové slitiny. Má silnou, kompaktní konstrukci, která se dobře drží v ruce. Obrazovka má plastová záda, která však při zavření ubírá na pevném pocitu.

Porty – Na levé straně je pole portů. Najdete zde USB-C port, micro HDMI výstup a mikrofonní vstup. Bohužel chybí výstup na sluchátka pro sledování úrovně zvuku.

Slot pro baterii a SD kartu – Baterie je uvnitř gripu přes spodní dvířka. Vedle baterie EN-EL25 je jeden slot pro SD kartu. Může používat karty SD, SDHC nebo SDXC.

Nastavitelný displej – Na zadní straně najdete třípalcový plně kloubový dotykový displej. Tento TFT displej má 1 040 000 pixelů, stejně jako Z 50 a Z fc. Protože má Z 50 3,2palcový displej, dává Z 30 vyšší hustotu pixelů.

Tlačítka – Na zadní straně je také pole tlačítek, které bude znát každý předchozí uživatel Nikonu. K dispozici je přepínač pro režim fotografie a videa, tlačítka nabídky a informací a také směrová podložka.

Stereo mikrofony – Přestože postrádá EVF, stále má držák pro připojení různého příslušenství, jako jsou externí mikrofony nebo blesky. Na obou stranách je mřížka mikrofonu pro stereofonní záznam zvuku.

Inteligentní konektivita – Stejně jako ostatní fotoaparáty Nikon z poslední doby lze Z 30 připojit k vašemu iPhonu nebo iPadu prostřednictvím aplikace Snapbridge.

Nahrávání videa – Z 30 je postaven na skvělém procesoru a skvělém snímači. I když je výjimečný pro pořizování fotografií, má jasné ostření videa.

Dokonce i náročnější uživatelé tento fotoaparát plně ocení. Ať už chcete fotit nebo natáčet videa, s tímto zařízením získáte mnoho muziky za rozumné peníze.

Obrázky: Nikon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *