Nejnovější mechanické klávesnice Logitech jsou úchvatné a přitom levné

G413 SE

Jak dlouho už používáte svoji současnou klávesnici? Jsou uživatelé, kteří používají klávesnici tak dlouho, dokud funguje. Pokud však už nevyhovuje vašim představám, je nejvyšší čas investovat do nové. Ideální poměr ceny a kvality předvádí zejména Logitech. Logitech oznámil dvojici nových drátových mechanických klávesnic G413 SE a G413 TKL. První je klávesnice v plné velikosti a druhý model vynechává numerickou klávesnici pro kompaktnější rozměry. Obě klávesnice koupíte pod 2 tisíce korun a nabízí elegantní vzhled a skvělé ovládání.

Čím jsou tyto klávesnice tak zajímavé?

G413 SE a G413 TKL jsou zajímavé z několika důvodů. Za prvé, na rozdíl od mnoha jiných klávesnic Logitech jsou tyto designy poměrně nenápadné. Pouzdra jsou z jednoduché černě broušené slitiny hliníku a hořčíku s jednoduchým logem Logitech G vpravo nahoře. Mezitím, krytky kláves používají jednoduchý černý design a jsou vyrobeny z odolného plastu PBT s průhledným nápisem, který umožňuje prosvítat bílé podsvícení klávesnice.

G413 TKL
G413 TKL

Na rozdíl od původního G413 také používají poměrně standardní sadu přepínačů ve stylu Cherry MX spíše než interní přepínače Romer-G společnosti Logitech. Přepínače G413 SE a G413 TKL ve skutečnosti nevyrábí Cherry – mluvčí Logitechu Derek Perez řekl, že jde o přepínače Longhua – ale důležité je, že budou kompatibilní s náhradními krytkami kláves pro případ, že si budete chtít klávesnici přizpůsobit. Přepínače jsou popsány jako „hmatové“, což znamená, že by měly být podobné přepínači MX Brown od Cherry.

G413 SE
G413 SE

Jejich ceny jsou, pokud jde o mechanické klávesnice vyráběné velkými výrobci, relativně dostupné. Trh klávesnic je poměrně široký a výběr nové není snadný. U Logitech zkušení uživatelé většinou vědí, že nešlápnou vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *