Microsoft stále pracuje na 3D emoji pro Windows 11

Líbí se vám více 2D nebo 3D emotikony? Mnoha lidem je to jedno, ale pokud je používáte denně, možná byste rádi uvítali změnu. Zdá se, že Microsoft stále pracuje na skutečných 3D emotikonech pro Windows poté, co je poprvé otestoval v loňském roce a poté začal dodávat pouze 2D verze ve Windows 11. Nando Costa, uznávaný designér společnosti Microsoft, nedávno prozradil, že společnost stále pracuje na vytváření emotikonů pro Windows 11.

Na 3D emotikonech se aktivně pracuje

Nedávno Costa napsal blogový příspěvek o novém směru Microsoftu pro svůj systém emoji, který podrobně popisuje snahu společnosti o 3D po hackathonu v roce 2020. V reakci na tweet od někoho, kdo chce 3D emotikony ve Windows 11, Costa říká: „Pracujeme na tom,“ s usměvavou tváří s emotikony potu. Stále nevíme, kdy se 3D emotikony objeví ve Windows 11, ale alespoň Microsoft stále pracuje na uvedení své původní vize k životu.

3D emotikon

Zatímco Microsoft představil působivé 3D emotikony a slíbil, že budou součástí Windows 11, společnost se překvapivě bez vysvětlení vrátila k plochému 2D designu. Bylo to pravděpodobně proto, že plošší 2D návrh funguje lépe ve více aplikacích. Ve Windows také mohou existovat určitá technická omezení, která musí Microsoft vyřešit, než se 3D emotikony stanou realitou.

Costaův blog také podrobně popisuje, jak se Microsoft rozhodl ve svých emotikonech odrážet lidské vlastnosti, jako jsou vrásky a účesy, jak tým vytváří tyto emotikony v aplikacích, jako je Microsoft Teams, a jak byly některé jeho vlastní návrhy inspirovány „novou realitou hybridu pracoviště.“ Microsoft k vytvoření svého 3D emotikonu použil nástroje jako Adobe Illustrator, Maxon’s Cinema 4D, Figma, Font Lab a další.

Obrázky: Microsoft

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *