Nechte si vyrobit originální portrét

Zatoužili jste někdy po vytvoření naprosto originálního portrétu naprosto originální technikou? Zjistili jsme, jak na to. Výsledek je ohromný.

Život je konečný, kreativita ne. Těmito slov uvádí svůj projekt Stardust výtvarník se jménem Sergio Albiac. Svým projektem, který je prozatím experimentem, chce vytvářet nekonečná díla. Neustále ve svých dílech vymýšlí nové a nové kombinace, zahrnuje do nich techniky, jichž se dosud nevyužilo. Vytváří umění, které je originální, má myšlenku a kvalitu.

Podobným způsobem vznikl i Stardust. Projekt má primárně prezentovat software, který má za úkol z vloženého libovolného portrétu vytvořit umělecké dílo, respektive jej přetransformovat do finální podoby za pomoci snímků z Hubblova vesmírného dalekohledu. Upravené fotografie jsou následně vystavovány na oficiálním flickru projektu. 1 002 fotografií v současné době jasně dokazuje značný úspěch revolučního projektu.

Stardust portrét

Zapojit se může každý zdarma, každý zájemce je vítaný. Postup je opravdu snadný. Stačí pořídit jednu svou portrétovou fotku, tu nahrát na svůj Google Drive (jiné úložiště není povoleno), sdílet se samotným Albiacem, přidělit mu práva, která mu umožní soubor změnit, a následně doufat, že do tří dnů najdete na svém úložišti upravený obrázek, který vás doslova provede vesmírem. Návod (v angličtině) a zodpovězené nejčastější otázky se dozvíte na oficiálním webu projektu.

Jestliže přemýšlíte, zda se projektu zúčastnit, nebo ne, neváhejte dlouho. Albiac započal svou vesmírnou túru 18. července a sám uvádí, že projekt je časově omezen. Když Albiacovu technologii zkoušela redakce Prismy, vznikly zajímavé, leč někdy poněkud nepovedené fotky, jež vznikly naši vinou (například špatným kontrastem). Pokud si necháte na výběru fotografie záležet, můžete se dočkat podobného snímku, jakých je na flickru přes tisícovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *