Na web Applu zaútočili hackeři

Na developerský web Applu zaútočili hackeři a podařilo se jim získat citlivá data uživatelů. Apple všem registrovaným vývojářům odeslal informační zprávu.

Apple ale dále oznámil, že data jsou šifrována a jejich zneužití (resp. dešifrování) je velice nepravděpodobné. V e-mailové zprávě Apple dále informoval o okamžitém zahájení náprav, aby se předešlo vzniku ještě větších škod. Vývojáři prý na webu pracují nepřetržitě. Pro prevenci vůči dalšímu hackerskému útoku chce společnost provést generální změny v developerském systému, jakož i aktualizovat serverový software a přestavět své databáze.

Není to první případ, kdy web pro developery zaznamenal výpadek. Poprvé to však byla zcela odlišná situace, výpadek souvisel s přílišným zájmem o novou beta verzi nového operačního systému iOS 7. Tato událost se datuje k začátku června. Zmíněný hackerský útok ovšem představoval podstatně delší období výpadku a z logických důvodů také větší nebezpečí.

Apple je zkrátka lákavým cílem i díky svým službám iCloud a iTunes. Tyto služby využívá 300 milionů lidí, na jejichž účtech se nacházejí velice citlivé údaje, mezi něž patří například i informace o kreditní kartě. Navíc útočník, který by dokázal narušit bezpečnost Applu v jednom bodě (například právě v developerském systému), by mohl být schopný proniknout snadno i k jiným službám. Apple přislíbil, že vyvine značné úsilí, aby uživatele chránil a zajistil nezneužití jejich údajů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *