Microsoft vám umožní hrát i ty nejnovější hry na vašem starém počítači či tabletu

Americká firma Microsoft, gigant na světovém softwarovém trhu, přichází s další zásadní novinkou. Chce umožnit svým uživatelům, aby jejich hry, starší i nové, mohli bez problémů hrát na svých mobilech, tabletech či starších počítačích, a nemuseli tak investovat peníze do nákupu drahé herní konzole či nového počítače.

Jakým způsobem to chce Microsoft udělat?

Umožnit by to měla nová streamovací herní služba Project xCloud. Princip se zdá být jednoduchý. Její uživatelé budou moci, samozřejmě za určitý poplatek, využívat výpočetní výkon počítačů Microsoftu, který je pro hraní hry nutný. Následně si pak na svém zařízení (smart phonu, tabletu či počítači) jednoduše zobrazí jen samotnou hru. Řešení se to zdá být skutečně snadné a originální. Jediné, co k tomu bude potřeba, bude rychlé internetové připojení.

Služba již byla i úspěšně otestována. Na herní akci Inside Xbox Microsoft prezentoval veřejnosti hru Forza Horizon 4, která byla streamovaná na chytrý telefon bez jakýchkoli problémů a ve velmi dobré kvalitě. Cena této nové služby bohužel zatím nebyla zveřejněna, ale předpokládá se, že tak Microsoft učiní již brzy, nejpozději na červnovém herním veletrhu E3.

Microsoft není jediný

Nejde totiž o první takovýto pokus. Na podobném principu již funguje i služba GeForce Now, kterou využívají konzole Nvidia Shield. Služba v tomto případě využívá výpočetní výkon serverů Nvidie, což přináší mnoho výhod. Jednou z nich je například skutečnost, že i když se časem budou neustále zvyšovat hardwarové požadavky her, pro Nvidia Shield to nebude žádný problém. Na přenos obrazu hry přes internet totiž vysoký výkon není třeba. Z tohoto důvodu jsou i herní konzole Nvidia velmi jednoduché a cenově dostupné. Obsahují totiž pouze součástky, které se podobají těm, které najdeme v našich chytrých telefonech či tabletech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *