Microsoft přichází s levným tabletem

Společnost Microsoft není jenom softwarovým gigantem. Už delší dobu se zaměřuje na výrobu hardware. V tomto směru je třeba říci, že zde se razila jasná cesta. Nabídnout zákazníkům co možná největší kvalitu, za kterou však bylo nutné zaplatit. I proto se Microsoft v tomto směru považoval za hlavního konkurenta firmy Apple – alespoň pokud mluvíme o tabletech. Nyní to však vypadá, že by se přístup mohl zajímavě změnit.

Přichází Surface Go

Onen nový směr, který má být s vývojem nových tabletů spojený, nese název Surface Go. Jde o celkem velký unikát – pokud se podíváme na cenu. Když ji porovnáme s tím, kolik stojí klasické tablety Surface, tak musíme říci, že je to až skokový rozdíl dolů. Z rozmezí, které se pohybuje na hranici 25 – 50 tisíc korun se rázem dostáváme na sumu, která by se podle prvotních informací měla pohybovat na částce okolo 10 000 Kč. To už je pro mnoho zájemců velmi pozitivní zpráva.

Plnohodnotný počítač

I tak se dá o tabletu Surface Go mluvit. A to navíc i jako o počítači, která nabídne velmi poměrně dobrý výkon. Informace jsou již známé a tak si je můžeme rovnou i shrnout.

  • Procesor Pentium 4415Y 1,6 GHz.
  • Operační paměť 4 GB
  • Úložný prostor 128 GB

Dále je třeba říci, že výše jsme zmapovali právě onu základní verzi. Tedy tu variantu, kterou pořídíte za částku kolem 10 tisíc. K dispozici má být ještě jedna, která nabídne 8 GB operační paměti a také 256 GB pevného disku.

Myš, klávesnice i pero

A že skutečně nejde jenom o tablet, to potvrzuje také fakt, že při práci je možné využívat jak klávesnici, tak i myš, nebo i pero. Rázem nemluvíme jenom o konkurenci pro levné tablety, ale také o konkurenci pro levnější druhy notebooků. Obecně proto můžeme říci, že ze strany Microsoftu se jedná o poměrně povedený krok založený na rozšíření portfolia o hardware, který bude přece jenom dostupnější i pro běžné lidi.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *