Mickey Mouse po boku homosexuálů

Všichni známe příběhy myšáka Mickeyho a jeho přátel Goofyho, Pluta či Minnie. Na Google Play si však jeho herní adaptace vysloužila kamarády nové – převážně mužské. 

Na každého, kdo v poslední době v obchodě Google Play hledal hru „Where’s My Mickey“, čekalo ne zrovna příjemné překvapení. Nejde o to, že by se na Google Play zmíněná hra nenacházela, nýbrž o kontextovou reklamu, která hledání doprovází.

Těsně pod odkazem na danou hru se totiž objevily odkazy na gay porno knihy, což rozhodně není něco, co bychom rádi ukazovali našim dětem, kterým je hra převážně určena. Celá kontextová reklama je navíc okořeněna popisem hry od samotného výrobce, který o hře tvrdí následující: „introduces a whole new world of life-like physics-based gameplay“. Volně přeloženo jako: „představuje zcela nový svět her z reálného života založených na fyzice“.

Mickey Mouse na Google Play

Není to poprvé a nejspíše ani naposled, co se algoritmy společnosti Google spletly. V nedávné době na Google Finance stačilo napsat slovo „sell“ a dostali jsme se na finanční kartu společnosti Apple – což bylo rozhodně více úsměvné, než toto pochybení s myšákem v hlavní roli.

Ať tak či tak, rádi bychom slyšeli ty udivené dotazy dětí školou povinných, kterým chtěl tatínek do jejich chytrého telefonu nahrát nějakou tu hru. A snad ještě raději bychom slyšeli maminku, která by tento radostný objev sledovala zpovzdálí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *