LG označil svůj nový 4K projektor jako stylový umělecký projekt

CineBeam Qube

Společnost LG nedávno oznámila laserový projektor CineBeam Qube. Má minimalistický vzhled a výšku, váží 1,48 kg a měří 135 mm čtverečních na jedné straně a pouze 80 mm na šířku vpředu (Pro srovnání, iPhone 15 Pro je jen necelých 147 mm vysoký). Má také blíže nespecifikovaný počet portů HDMI eARC a USB-C a 3W vestavěný mono reproduktor. LG říká, že dokáže promítat až 120palcový obraz v plném rozlišení 4K s docela standardním poměrem projekční vzdálenosti 1,2. A navíc má toto zařízení kliku., tedy alespoň držadlo vypadající jako klika u kamery.

Krásný, ale zřejmě není pro náročné

Tento trochu nemotorný projektor má několik zjevných nevýhod. Pro začátek vytlačí relativně slabých 500 ANSI lumenů. To znamená, že ačkoliv LG uvádí, že tento projektor podporuje HDR 10, nebude fungovat tak, jako jasnější HDR televizory mimo velmi temnou místnost. Qube používá webOS společnosti, který je v pořádku sám o sobě jako OS, ale postrádá rozmanitost Google TV nebo tvOS od Apple.

CineBeam Qube

Ale je možné, že na ničem z toho nezáleží, pokud chcete jen úhlednou maličkost, která je zběžně užitečná. Vypadá to trochu jako kříženec mezi Binomy z 90. let CGI kresleného filmu ReBoot a ručně klikanou 8mm kamerou Bell & Howell. Pokud chce někdo nejmodernější projektor, zřejmě ho tento model nezaujme, ale pokud chce někdo stylový doplněk do interiéru, který umí obstojně promítat, zajisté bude spokojený. Qube zaujme člověka, který je ochoten odpustit nedostatky svérázné, hranaté technologie.

CineBeam Qube

Společnost LG pro Qube neoznámila ani cenu, ani datum vydání, ani neuvádí, zda bude podporovat funkce z jiných projektorů LG, jako je AirPlay 2, chytré hlasové ovládání aj.

Zdroj obrázků: LG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *