Jižní Korea zaznamenala hackerské útoky

Několik velice významných jihokorejských webů zaznamenalo v poslední době hackerské útoky s naprosto zřejmým cílem – vyřadit tyto weby z provozu.

Ministerstvo vědy Jižní Koreji oznámilo, že cílem útočníků se stalo několik vládních i soukromých webových stránek. Jižní Korea tento hackerský útok zaznamenala v den 63. výročí od začátku války v Koreji, která se udála právě mezi Jižní Koreou a Korejskou lidově demokratickou republikou. Většina útoků se podle zástupce ministerstva vědy, který sdělil informace americké tiskové agentuře Associated Press, odehrála v úterý.

Mezi vybranými cíli útoků patřil i Blue House, jenž slouží jako sídlo prezidenta jižní části Korejské republiky, a další servery významných společností. Jihokorejská vláda prozatím informovala všechny své občany a vyzvala je, aby si urychleně zabezpečili své počítače. Proces je stále ve fázi vyšetřování. I když vláda nejmenovala žádné konkrétní podezřelé, není vyloučen útok ze strany Severní Koreji.

Jižní Korea totiž v dubnu obvinila Severní Koreu v čele s Kim Jong-unem z březnového kybernetického útoku, který měl za následek selhání několika desetitisíc počítačů v bankách i narušení rozhlasového a televizního vysílání. Mluvčí internetové agentury Jižní Koreji dále Associated Press informoval o podobnosti s minulými útoky Severní Koreji se snahou o vyřazení významných webů. Nejpravděpodobnějším útočníkem se jeví ozbrojená složka Severní Koreji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *