Ještě nemáte chytré hodinky? Tyhle důvody vás konečně přesvědčí

Dámské bílé hodinky

Chytré hodinky dnes nosí skoro každý. Pokud je ještě vy nemáte, možná je načase také podlehnout tlaku – uvidíte, že budete rádi, že jste se nechali zlákat. Smart hodinky totiž nabízí řadu chytrých funkcí, které využijete skutečně denně. V mnoha případech dokonce dovedou nahradit mobilní telefon. Proč byste měli mít fit náramky i vy?

Svoboda a variabilita

Hodinky se snadno spárují s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Následně na nich můžete dostávat notifikace o zprávách, událostech, listovat v kalendáři apod. Jde navíc o velmi diskrétní způsob, jak být pořád v obraze – stačí se podívat na hodinky a mobil klidně může zůstat v kapse či kabelce.

Komunikace

Hodinky dotykové nabízí také ovládaní SMS a volání. Okamžitě vidíte, kdo se vám snaží dovolat či kdo je odesílatelem zprávy a co od vás chce. Některé hodinky dokonce umožňují hovor přijmout a uskutečnit volání prostřednictvím zabudovaného mikrofonu i reproduktoru. Mnoho hodinek nabízí i možnost rychle reagovat na doručenou zprávu nebo na jeden klik zavolat.

Ovládání hudby

Pokud rádi posloucháte hudbu na telefonu, budete k ovládání potřebovat už jen vaše hodinky. Dovedou zobrazit přehrávanou skladbu, nastaví hlasitost a samozřejmě můžete písničky také posouvat a přepínat.

Buďte fit

Pánské a dámské smart hodinky hrají také zásadní roli v udržování vaší fyzické kondice. Můžete na nich jednoduše sledovat, kolik toho denně nachodíte, ale některé modely dovedou také vypočítat ušlé kilometry, spálené kalorie nebo vám změřit denní aktivitu, typ pohybu apod. V neposlední řadě pak také sledují a vyhodnocují délku a kvalitu vašeho spánku. Podle toho také můžete odhadovat, jak dobře se budete následující den cítit a jaké výkony můžete očekávat.

Funkce navíc

Různé modely umí různé věci. Vybírejte podle toho, co skutečně využijete. Můžete nahlížet do kalendáře nebo si nastavit připomenutí. Dále je možné využít služeb kalkulačky či si prohlížet předpověď počasí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *