Instagram jako konkurence Youtube?

Když se podíváme na současné sociální sítě a jejich jasný vývoj, tak musíme říci, že Facebook začíná pomalu ale jistě ztrácet dech. Rozhodně už není tak populární, jako v minulosti. A to hlavně mezi mladými lidmi, kteří jsou tou skupinou, která často udává trendy. Tato skupina lidí dává v poslední době přednost Instagramu. A pro něho je to možnost, jak se dostat na výsluní. Jak?

Navýšení limitu pro nahraná videa

Youtube tu bude jako jedna z nejpopulárnějších video platforem stále. A těžko se dá očekávat, že ho někdo z prvenství sesadí. Z Pomyslného koláče si však svůj díl Instagram rozhodně ukrojí. A to z důvodu, že přichází se zvýšením limitu pro nahraní videa. A jak konkrétně?

  • Klasický příspěvek – 60 sekund
  • Stories – 15 sekund

Odklon od Youtube

Další krok jer spojený s tím, že uživatelé jsou doslova vyzíváni k tomu, aby využívali tuto formu nahrávání videí, a nebyli tak závislí na serveru Youtube. Je sice pravdou, že ten u delších videí bude dominovat stále. Na ty krátké ale bude Instagram mnohem populárnější volbou.

Z popularity Youtube může ukrojit i samotný Facebook. Jak? Jednoduše tím, že jeho uživatelé nebudou sdílet videa nahraná právě na největší videoserver, ale budou zde zveřejňovat příspěvky nahrané prostřednictvím Instagramu. Toto se dnes v hojném počtu děje právě v souvislosti s fotografiemi.

Fotka je důležitější než písmo

Proč Instagram stoupá na popularitě? Na rozdíl od Facebooku je založený hlavně na nahrávání fotek. A jak se ukazuje, mladí nechtějí číst, kde kdo je, co zde zažívá a podobné věci. Nechtějí ztrácet čas čtením. Chtějí jednu fotografii, kde vidí to, co by si museli přečíst v několika řádcích. A toho se chce Instagram i nadále držet. Právě fotografie jsou stěžejní částí dané služby a právě v tomto segmentu se plánuje držet se osvědčených postupů i přidat různá další vylepšení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *