Hlídejte si svá data! Jejich ztráta znamená problém

Ochrana dat

Únik interních dat může firmě způsobit vážné potíže. Pokud se vaše citlivé dokumenty dostanou ke konkurenci, můžete začít počítat finanční ztrátu. Nepodceňujte tedy zabezpečení vašich počítačů. Jak se účinně bránit proti nežádoucímu softwaru? V první řadě je potřeba mít kvalitní antivirový program. Internetové prostředí je plné nástrah v podobě napadených stránek, které čekají na vaši neopatrnost či nepozornost. Jedno špatné kliknutí může ohrozit váš počítač. Kromě toho může ale virus zaútočit na váš počítač přímo přes chybu operačního systému nebo prohlížeče. Antivir je tedy základem k ochraně počítače. Samozřejmě za kvalitu se platí. Nejvyspělejší funkce tudíž najdeme u těch placených. Ideální kombinací je pak antivir společně s firewallem a antispamem.

Safetica

Safetica

Dalším doporučením je požívání legálních programů. Jedině s legálním softwarem se nebudete muset obávat napadení celé řady virů, trojských koňů a dalších nežádoucích prvků. Zároveň se také nebudete bát možného trestu za porušování autorských práv, který při užívání nelegálního programu zákonitě hrozí.

Zabýváme-li se bezpečností firemních počítačů, musíme věnovat pozornost vytváření bezpečných hesel. Pomocí hesla se na internetu připojujeme k různým službám. Funguje k ověření totožnosti. Proto je velmi důležité zvolit si heslo, které nepůjde snadno odhalit. Mnoho lidí má bohužel velmi slabá hesla a jednoduše tak dochází k jejich zjištění a následnému zneužití služeb. Jaký je tedy návod na vytvoření bezpečného hesla?

Nejsilnější hesla zpravidla obsahují kombinaci velkého počtu znaků. Například znaky malé i velké abecedy ve spojení s čísly a dalšími znaky – pomlčka, tečka apod. Délka hesla by měla být minimálně 8 znaků. Při vytváření hesla lze použít různé pomocné metody. Například výběr prvních dvou písmen z nějaké dobře zapamatovatelné věty, doplněný o jiné znaky. Mnemotechnických pomůcek existuje celá řada a záleží pouze na vás, kterou si zvolíte. Důležitá je finální podoba, a ta by měla být maximálně bezpečná.

WebSafetica

WebSafetica

Nyní si popišme, jak by hesla v žádném případě vypadat neměla. Určitě se vyhněte užívání snadno zjistitelných údajů z vašeho okolí. Do této kategorie spadá vlastní jméno, jména příbuzných, rodné číslo, telefonní číslo atd. Bezpečné heslo neobsahuje ani běžně užívaná slova. Hrubou chybou je také shoda hesla s vaším uživatelským jménem.

Vaše citlivá firemní data se nemohou dostat do jiných rukou, proto buďte maximálně ostražití při jejich zabezpečení. Mějte také na paměti, že pravidelné aktualizace operačního systému mohou předcházet různým potížím.

Chcete-li svěřit bezpečnost vašich počítačů odborníkům, neváhejte a obraťte se na naše služby. Nabízíme spolehlivou ochranu vašich firemních dat, správu externích zařízení, bezpečnost na mobilních zařízeních, bezpečnostní audit nebo platformu Safetica. Bližší popis všech služeb a funkcí najdete na našich webových stránkách. Chraňte svou firmu profesionálním způsobem a kontaktujte nás.

Zdroj obrázků: www.safetica.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *