Společnost Valve si opět hraje s hráči

Společnost Valve je známa tím, jak ráda si hraje se svými fanoušky. Ti netrpělivě očekávají pokračování několika titulů a nyní se objevila další možná indicie.

Na internetu se objevilo krátké video od Marca Laidlawa, tedy designera Valve stojícím například za herní sérií Half-Life, ve kterém stojí ve výtahu a volí mezi tlačítkem, na kterém se nechází číslo 3 a tlačítkem s písmenem L. Pro normálního smrtelníka nic moc divného, ovšem pro fanouška her od Valve jasné znamení. Ovšem i toto znamení může znamenat spoustu rozdílných věcí. Na své třetí pokračování čekají 3 hry od Valve, které mají ve svém názvu písmeno L. Jedná se o již zmiňovanou hru Half-Life, kterou by si fanoušci přáli snad nejvíce, dále o logickou hru Portal, jejíž druhý díl byl hitem roku 2011, a nejpravděpodobnější variantou je pokračování zombie hry Left4Dead.

Co se právě Left4Dead týče, nedávno se objevil ruský web, na kterém je pouze odpočítávání směřující k 21. srpnu tohoto roku. Jestli se jedná o povedený vtípek některého z fanoušků, což by nebylo ničím novým (v minulosti jsme již například zaznamenali web s názvem „Find Makarov“, který zdánlivě odpočítával datum oznámení nového dílu série Call of Duty, ovšem na jeho konci se objevil fanouškovský film), či jestli se jedná o opravdové odpočítávání a v půlce srpna bude odhaleno nové Left4Dead, na to si budeme muset počkat, protože jak vidno, Valve tato obchodní strategie zcela vychází. V posledních letech totiž na reklamách pro hry od této společnosti pracují především fanoušci, které sem tam někdo z Valve popíchne pozměněným screenshotem či, jako v dnešním případě, krátkým videem.

Veškeré úniky informací z vývojářských studií se zdají být předem propracovanými tahy, které mají za cíl vytvářet více a více spekulací. Na internetu dnes objevíme stovky teorií o připravovaném třetím pokračování Half-Life, stojících na několika upravených screenshotech, zdánlivě nechtěných větách v rozhovorech, několik nekvalitních videí a tak podobně. Jedno je však jisté – kolem společnosti Valve se vznáší kruh nejasností a tajemství a to je přesně to, co společnosti vyhovuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *