Facebook spouští svůj program Meta Verified

Program Facebook Verified

Facebook společnosti Meta zavádí svůj vlastní ověřovací program pro uživatele, který umožňuje přístup k modrému zaškrtnutí a exkluzivním funkcím. Jde o program velmi podobným placené nabídce Twitteru. Společnost oznámila službu předplatného už v únoru a nazývá se Meta Verified. Je to způsob, jak mohou lidé ostatním ukázat, že jsou tím, za koho se vydávají, protože vyžaduje ověření státem vydaným průkazem totožnosti.

Jaké výhody uživatelé získají?

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg to popisuje jako „službu předplatného, která vám umožní ověřit váš účet pomocí vládního ID, získat modrý odznak, získat extra ochranu před předstíráním identity před účty, které se za vás prohlašují, a získat přímý přístup k zákaznické podpoře“.

Mezi funkce patří modrý odznak vedle jména uživatele, proaktivní ochrana účtu před hackery a různé exkluzivní funkce, včetně nálepek na Facebooku, Instagram Stories a Facebook Reels, stejně jako 100 hvězdiček za měsíc pro vyjádření podpory pro tvůrce. Předplatitelé budou mít také přímou podporu účtu od zákaznického servisu.

Služba zatím není dostupná pro Evropu

Lidé se mohou přihlásit do ověřovacího procesu, který stojí 14,99 $ měsíčně na iOS a Android nebo 11,99 $ na webu. Bohužel je v současné době k dispozici pouze v Austrálii, na Novém Zélandu a ve Spojených státech pro osoby starší 18 let bez možnosti pro firmy. To se může ale velmi brzy změnit.

Jak začít s Facebook Verified

  • Přejděte do Nastavení na Facebooku nebo Instagramu.
  • Klikněte na Centrum účtů a poté na Meta Verified.
  • Jakmile bude služba aktivní, pod jménem a profilovou fotkou se zobrazí možnost s názvem „Meta Verified available“.
  • Dále nastavte platební metodu a poskytněte státem vydaný průkaz totožnosti, který chcete nahrát.

Aby uživatelé měli nárok na službu, musí na svých účtech povolit dvoufaktorové ověřování. Kromě toho, pokud nebudou chtít projít ověřovacím postupem znovu, nebudou moci odběratelé Meta Verified změnit své profilové jméno, fotografii, uživatelské jméno ani datum narození.

Foto: Meta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *