Eliminujte přehřívání notebooku. Jak?

Blíží se doba, kdy začnou teploty celkem výrazně stoupat. A to je i doba, kdy se může začít přehřívat váš notebook. Jak tomu zamezit? Podívejte se na několik našich tipů, které jsou v souvislosti s letním používáním zcela nezbytné.

Vyčistěte notebook od prachu

První krok je spojený s tím, že notebook dokonale vyčistíte od prachu. Jelikož jde o vyčištění prachu z vnitřních částí, je dobré předat notebook někomu zkušenějšímu. Jedině tak neriskujete poškození vlivem neodborné manipulace. Cílem by mělo být:

  • Vyčištění ventilátorů
  • Vyčištění chladičů
  • Vyfoukání prachu ze všech elektronických součástek

Vhodné je také nechat nanést novou teplo vodivou pastu na procesor. Tyto kroky k eliminaci přehřátí rozhodně pomohou.

Odinstalujte nepotřebné programy

Tedy hlavně ty, které nevyužíváte a které se spouští se startem vašeho operačního systému. Problémem totiž je, že využívají procesor a operační paměť zcela zbytečně. A když jsou dané součásti využívány, logicky se také zcela zbytečně zahřívají. Kromě toho, že váš notebook můžete i zrychlit, zajistíte to, že hardware nebude tolik zatěžován a tak lépe udržíte teplotu.

Vyčistěte disk

Vyčištění registrů, defragmentace, defragmentace registrů. To jsou všechno kroky, které pomáhají jak ke zrychlení, tak i k nižší teplotě. Čím více je notebook při určité operaci zatěžován, tím více se uvnitř jednotlivé díly zahřívají. Bezproblémovým fungováním toto výrazným způsobem eliminujete. Dnes už není problémem požít řadu specializovaných programů, které vše zvládnou na pár kliků.

Použijte chladicí podložku

Měla by to být ta aktivní, tedy s ventilátorem, nebo ventilátory. Ty pomáhají nejenom ochlazovat spodní konstrukci. Starají se hlavně o to, že mohou ventilačními otvory vhánět do notebooku chladnější vzduch. Ten pomůže k lepšímu vnitřnímu ochlazení a následně k tomu, že eliminujete jeho možné přehřívání. I toto je pomoc, které zabere.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *