Chrome poprvé po osmi letech mění své logo

logo google chrome

Chrome možná používá denně mnoho lidí, ale jen málokdo postřehl malý rozdíl, kterým je změna loga. Chrome poprvé od roku 2014 mění své logo, a pokud pořádně přimhouříte oči, možná skutečně uvidíte, co je jiné. Elvin Hu, designér Google Chrome, nabízí první pohled na redesign loga ve vláknu na Twitteru, stejně jako některé myšlenky, které stojí za tak nenápadnými změnami.

Co se na logu změnilo?

Namísto začlenění stínů na okraje mezi jednotlivými barvami, které je v podstatě „zvednou“ z obrazovky, jsou červená, žlutá a zelená jednoduše plochá. A i když to Hu nezmiňuje, modrý kruh uprostřed se zdá být větší a zírá vám do duše ještě víc.

logo chrome

Barvy v logu vypadají živěji a to pravděpodobně kvůli tomu, že se tým návrhářů zbavil stínů. Ale je tu další změna. Návrhářský tým Google zjevně zjistil, že umístění určitých odstínů zelené a červené vedle sebe vytvořilo nepříjemné barevné vibrace. Aby to napravili a udělali ikonu dostupnější, rozhodli se použít velmi jemné přechody.

Zobrazení v různých systémech

Hlavní logo Chrome, tedy to, na které kliknete, abyste se dostali na web, také nebude ve všech systémech vypadat stejně. V systému ChromeOS bude logo vypadat barevněji, aby doplnilo ostatní systémové ikony, zatímco v systému macOS bude mít logo malý stín. Verze pro Windows 10 a 11 má mezitím dramatičtější přechod, takže zapadá do stylu ostatních ikon Windows. Hu říká, že nová ikona se vám začne zobrazovat nyní, pokud používáte Chrome Canary, ale během několika příštích měsíců se začne zpřístupňovat všem ostatním.

Existují také některé nové ikony pro beta verzi a vývojářské verze loga Chrome, přičemž nejdramatičtější změnou je ikona ve stylu návrhu pro beta aplikaci pro iOS. Hu také poznamenává, že designérský tým experimentoval s bílou čárou, která slouží jako hranice mezi jednotlivými barvami, ale zjistil, že tím se celková ikona zmenšila, což potenciálně znesnadnilo rozpoznání mezi ostatními aplikacemi Google. Od roku 2008 do současnosti se logo Chrome postupně zjednodušuje. To, co začalo jako lesklý, trojrozměrný emblém, bylo stlačeno do 2D symbolu modernosti.

Obrázky: Elvin Hu (Twitter), Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *