Chcete provozovat web? Volbou je server housing

S expanzí internetových služeb se současně rozrostla i nabídka hostingových společností. Jaká je tedy momentální nabídka na tomto trhu?

Narůstajícím požadavkům na kvalitu poskytovaných služeb se hostingové společnosti přizpůsobily nabídkou, která zahrnuje možnosti hostování pro všechny typy projektů vzhledem k jejich povaze i nárokům klientů. To umožňuje zákazníkům především svobodu při výběru a nesvázanost s omezenou nabídkou poskytovatele. Jednou ze zajímavých možností je i server housing, o co ale jde?

Server housing (někdy též označován jako server hosting) je řešením pro náročnější klienty, kteří mají rádi přehled nad svými daty i nastavením. Jedná se totiž o pouhé pronajatí místa v serverovně poskytovatele. Vlastní server (fyzický; to je hlavní rozdíl oproti pronajímání virtuálního privátního serveru – VPS) si zákazník dodá sám. Umístění v serverovně se volí z jednoho prostého důvodu – poskytuje dobrou konektivitu. Kromě toho serverovny poskytují výborné podmínky pro provoz, to znamená, že zajišťují chlazení, napájení a další nezbytnosti pro správný chod serveru.

Jelikož se tedy jedná o zákazníkův vlastní server, je taktéž jeho pánem. Správa serveru je kompletně na zákazníkovi (společnost by teoreticky neměla mít na server vůbec přístup; zákazníka tedy může přesvědčit i fakt, že jeho data budou v bezpečí a integritní) – může měnit nastavení serveru, instalovat nové služby na server i analyzovat data. Tím se server housing liší od webhostingu, nejčastěji poskytované služby hostingových providerů, na kterém máte jen minimální (resp. nulové) možnosti, jak měnit nastavení a konfiguraci.

Částečnou nevýhodou může být občasná nutnost návštěvy serverovny a úpravy nastavení přímo na místě. Nutno však dodat, že výhody naprosto převyšují.

Pokud vás tedy tato možnost hostování zaujala, není nic jednoduššího, než si vybrat z nabídky některého poskytovatele. Ceny jsou příznivé – začínají už někde na 2500 Kč za měsíc.

PR článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *