Češi opět bodují. Facebook koupil tvůrce populární hry Beat Saber

České mozky a české výrobky jsou ve světě žádané. O tomto trendu svědčí i další úspěch českého produktu na světovém trhu. Americká internetová společnost Facebook koupila české studio Beat Games, které vyvinulo úspěšnou hru pro virtuální realitu Beat Saber. Detaily vzájemné dohody neznáme, ale je jisté, že pro obě strany to byl krok správným směrem. Studio Beat Games se má stát součástí studia Oculus, které patří společnosti Facebook, „jako nezávisle řízené studio“ se sídlem v Praze.

Návyková hudební zábava

A kdo vlastně stojí za tímto nápadem, který zaujal i tak velký a úspěšný korporát jako je Facebook? Za hrou Beat Saber stojí trojice Ján Ilavský, Vladimír Hrinčár a Jaroslav Beck. Podstatou hry je, že se hráč ocitne v tajemné místnosti na malé plošině a v rukou má dva světelné meče. Cíl je snadný – s pomocí mečů je nutné rozsekat všechny noty v podobě kostiček, které se na něj v rytmu písně ženou. Má to rychlost, spád i nápad. Kouzlo hry vlastně tkví ve veliké jednoduchosti a návykovosti. Čím přesněji hráč kostku zasáhne v požadovaném směru, tím více bodů získá. Abyste se tedy stali skutečnými experty, je nutné na hře strávit dlouhé hodiny, což je pro tvůrce samozřejmě ideální scénář. Vše je podpořeno skvělou atmosférou v pozadí a rytmus během hraní doslova uhrane nejednoho hráče.

Beat Saber nekončí

Zástupce Facebooku ubezpečil všechny hráče populární hry, že společnosti bude i nadále pracovat na aktualizacích a vylepšeních herního modelu. Dále také naznačil, že by americká společnost mohla pokračovat v akvizicích na poli virtuální reality. Připojení Beat Games je prý jen začátek velkého projektu, který má teprve přijít.

Pro české vývojáře je to bezpochyby dobrá zpráva a i povzbuzení, že i v českých podmínkách může vzniknout doslova světový projekt. Jistě to není první ani poslední takový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *