Astrohaus představil úchvatný digitální psací stroj Freewrite Alpha

Digitální psací stroj

Astrohaus uvedl na trh digitální psací stroj ve své řadě Freewright, Freewrite Alpha. Jedná se o ideální pracovní nástroj pro spisovatele nebo kohokoliv jiného, kdo potřebuje zapisovat své myšlenky bez přítomnosti klasické obrazovky. Jedná se v podstatě o klávesnici doplněnou malým monochromatickým displejem. O to více je udivující cena 349 dolarů, tedy v přepočtu něco přes 7 tisíc korun, za které byste bez problémů pořídili slušný notebook.

Čím tento psací stroj oplývá?

Jeho výhodou není přebytek funkcí, ale naopak to, že jich má co nejméně. Freewrite Alpha navazuje na původní Freewrite za 649 dolarů a přenosný Freewrite Traveler za 499 dolarů z roku 2020. Stejně jako jeho předchůdci je psací stroj s podporou Wi-Fi bez rušivých vlivů, jako jsou webové prohlížeče a e-maily, které vám pomohou soustředit se na psaní. Po dokončení miniaplikace bezdrátově synchronizuje dokumenty se softwarovými službami, jako je Disk Google a Dropbox, takže můžete své dokumenty upravovat a sdílet.

Alpha však upouští od E Ink displeje ve prospěch reflexní monochromatické LCD obrazovky, čímž udržuje nízké náklady. Nyní také přichází s pouze jednou obrazovkou namísto dvou a i když je hmotnost přibližně poloviční oproti originálu, je těžší než Traveler.

Na druhou stranu však Astrohaus slibuje, že Alpha by měla mít mnohem delší 100hodinovou výdrž baterie a zároveň nadále podporovat USB-C. Alpha také přináší zpět mechanické spínače, které Traveler postrádal, a nabízí nízkoprofilové spínače Kailh Choc V2, které jsou tenčí než spínače Kailh Box Brown nalezené v původním modelu. Nový psací stroj vám také umožňuje pohybovat kurzorem po dokumentu stejným způsobem, jako to dělá Traveler, což v původním modelu chybí.

Zprávy o datu expedice Alpha přicházejí poté, co Astrohaus získal 446 742 dolarů prostřednictvím crowdfundingové kampaně Indiegogo zahájené v roce 2022. Společnost začala plnit objednávky na začátku tohoto roku a poskytla dřívějším podporovatelům slevu 80 dolarů. Psací stroj je aktuálně možné získat přes webové stránky výrobce.

Zdroj obrázku: Freewrite

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *