Heml.is nabízí chatování bez sledování

Zakladatel Pirate Bay Peter Sunde pracuje na mobilní aplikaci, která umožní běžné chatování, ovšem bez obav o to, že vaše zprávy čte třetí strana

Celá aplikace ponese název Heml.is a sám Peter Sunde o ní mluví jako o aplikaci, kde Vás nikdo nemůže sledovat, dokonce ani my ne. V době, kdy se lidé především v USA dozvídají stále více informací o jejich národním programu bezpečnosti PRISM, díky kterému jsou vládní úředníci schopni monitorovat veškerou komunikaci, která se odehrává nejen na území USA, o jednom případu jsme Vás informovali zde, se očekává, že aplikace bude mít mezi veřejností obrovský úspěch.

Otázkou však zůstává, jak na tuto kontroverzní aplikaci zareaguje vláda – v minulosti již za podivných okolností nefungoval web projektu a veřejnost začala vládu USA podezírat z pokusů o sabotáž. Celá aplikace je však na samém začátku svojí cesty a nyní je ve fázi, kdy se na její vývoj shánějí peníze – v současnosti je pokryto 36% celého rozpočtu a to i z darů od široké veřejnosti. Nyní se podívejte na exkluzivní video, které jsme pro své čtenáře připravili s českými titulky pro lepší porozumění, kde sami autoři Heml.is představují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *