Zapomeňte na klasický Like. Facebook nabídne i emoce

Když se v loňském roce začalo mluvit o tom, že by snad Facebook skutečně přišel s tolik diskutovaným tlačítkem „To se mi nelíbí“, ukázalo se, že se jednalo pouze o spekulace. Bylo však jasné, že vývoj se v samotné interakci s jednotlivými uživateli pohne dopředu. A ani to netrvalo nijak výrazně dlouho. Jak se ukazuje, konkrétní změny jsou tady. A o co se jedná? Je to poměrně zajímavá sada emotikon, které mají za cíl nejenom okomentovat a dát Like příspěvku, ale mají za cíl v souvislosti s ním vyjádřit také vaši konkrétní náladu, stejně jako třeba samotný pohled na věc.

Až po sérii testování

Nejednalo se však o nijak neotestovanou novinku. I Facebook samozřejmě zkouší různé cesty a teprve poté se rozhodně, zda se danými směry skutečně vydá, nebo nikoliv. Konkrétně potom právě tyto emotikony byly poměrně dlouho testovány jak ve Španělsku, tak i v Irsku. Ukázalo se, že se jedná o poměrně oblíbený a rozhodně zajímavý doplněk. Díky tomu se Facebook rozhodl k tomu, že je nasadí globálně. Tedy že je budou moci využívat všichni uživatelé této sociální sítě. Pokud se tedy aktuálně přihlásíte, a to jak prostřednictvím vašeho počítače nebo notebooku, či tabletu nebo mobilu v rámci aplikace, zcela jistě už budete moci dané příspěvky označovat i tímto způsobem.

Jak na to?

U každého příspěvku stejně jako předtím vidíte nejenom to, kdo mu dal Like, ale vidíte také to, jak je na tom z hlediska obliby právě v souvislosti s využitím emotikon. A jak je přidáte ke konkrétnímu příspěvku? Postup je více než snadný. Stačí pouze najet nad tlačítko „To se mi líbí“. Následně se objeví praktická roletka s nabídkou toho, zda si přejete dát pouze běžný Like, nebo chcete místo toho zvolit některou z ikon, které mohou vyjadřovat lásku, údiv, stejně jako reakce negativní, spojené třeba se smutkem, stejně jako se zlobou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *