Zajímavé statistiky operátorů, které ohromí i vás

Mobilní operátoři jsou něčím, na co často nadáváme, ale také jsou něčím, bez čeho si život v podstatě neumíme představit. Když pomineme takzvané virtuální operátory, tak musíme říci, že aktuálně na trhu existují tři, a to:

  • Vodafone
  • T-Mobile
  • O2

Mnoho lidí zajímají různá čísla, která se týkají třeba jejich zisků, stejně jako se týkají třeba využívání jejich služeb. Společně se na několik hodně zajímavých statistik podíváme.

Výdělek za minutu hovoru

Přijde vám, že jsou operátoři drazí? To necháme a individuálním posouzení každého. Faktem ale je, že aktuálně vydělávají na minutě hovoru nejméně v historii. Konkrétně je to částka 98 haléřů, která se rok od roku o nějaké to procento sníží. Na druhou stranu stále je to téměř celá koruna.

Počet provolaných minut

Jak jsme na tom s ohledem na volání? Statistiky ukazují, že průměrně člověk s jednou SIM kartou uskuteční hovory v délce 140 minut. Jedná se o měsíční délku hovorů. Zajímavé je i to, že několik let se toto číslo výrazně nemění. Skokově vzrostlo hlavně v roce 2014, kdy se začínaly objevovat první možnosti neomezených tarifů.

Počet odeslaných SMS zpráv

I když by se dalo očekávat, že s vyžitím datových tarifů budou počty odeslaných SMS zpráv postupně klesat, neděje se ta. Počty odeslaných SMS zpráv rok od roku stoupají. I tady můžeme důvody přiřadit hlavně neomezeným tarifům a faktu, že zprávu odeslanou přes komunikátor si druhá strana nemusí přečíst hned – když není oline.

Množství využitých dat

Využívat mobilní internet je dnes už něco zcela běžného. Nejenom, že se stále zvyšují objemy dat v tarifech, ale také dochází k tomu, že se zrychluje i samotné připojení. A jak samotná data využívají klienti operátorů? Musíme říci, že celkem dost. Jedna SIM karta registrovaná u operátora spotřebuje měsíčně zhruba 1,77 GB dat. A to už je celkem velké množství. Zvláště když do počtu zahrneme ty karty, kde se data nepoužívají vůbec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *