Windows 10 slaví úspěch, lidé využívají bezplatný upgrade

  1. července 2015 uvedla společnost Microsoft na trh nový operační systém Windows 10. Nyní už data jasně hlásí, že si žhavou novinku stáhlo 50 milionů lidí. Přitom celá polovina z nich to stihla během prvních deseti dnů. Kde se bere takový zájem uživatelů o novinku? Rozhodující roli zřejmě hraje skutečnost, že pro mnoho uživatelů je tento upgrade bezplatný. Jinak bychom mohli tak obrovský zájem stěží očekávat.

Smělé plány do budoucnosti

Zdá se, že Microsoft počítal s ohlasem, který jeho nový operační systém mezi počítačovými uživateli budí. Jeho smělé odhady totiž říkají, že do roku 2018 by systém mohl běžet až na miliardě zařízení, a tím samozřejmě nemyslíme jenom klasické stolní PC nebo notebooky, ale také chytré telefony nebo konzoly pro televizory.

Opozdilci budou mít smůlu

Kdo tedy může přejít na Windows 10, aniž tím jakkoli zatížil svůj rozpočet? Mezi vybrané klienty patří uživatelé, kteří mají instalované Windows verze 7 nebo 8.1. Bezplatný přechod budou moci využít i majitelé mobilní licence na Windows Phone. Kdo si ale chce desítky do svého zařízení, ať už počítače, tabletu nebo mobilu instalovat, měl by si pospíšit. Upgrade, za který nemusí dát ani korunu, totiž platí jen v době prvního roku po uvedení nové verze na trh. Opozdilci, kteří si vzpomenou, že Windows 10 chtějí až po 29. červenci 2016 už budou mít smůlu. Za licenci zaplatí stejně jako noví uživatelé.

Nabídka start se vrací

Jistě nikoho moc nepřekvapí, že už krátce po uvedení novinky mezi uživatele, se objevily první opravy. Zkrátka nikdy není možné pustit ven produkt, který by byl úplně dokonalý a bez chyby. Do desítek se také hlavně na nátlak nespokojených uživatelů vrátila nabídka start, protože mnozí nepřišli na chuť ploše plné dlaždic. Obsahují ale i spoustu novinek a vylepšení.

Zdroj obrázku: freeimages.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *