Využijte potenciál Google Maps naplno

Spousta lidí v současnosti používá Google Maps pro hledání různých objektů a orientaci. Těží z výhod, které tato aplikace uživatelům nabízí. Málokdo ale dokáže z možností, které Google Maps nabízí, získat maximum. Většina lidí dokáže pracovat jenom se základní podkladovou mapou.

Nové možnosti

Nabízíme vám proto některé možnosti, jak potenciál Google Maps využít. Určitou nevýhodou je, že mapy nenabízejí vždy úplně nejčerstvější snímky. V řadě lokalit totiž dochází ke změnám kvůli nové výstavbě. V aplikaci je vše v režimu 3D, jež se ale příliš často neaktualizuje, neboť je to složité. Jestliže ovšem vypnete 3D, najdete novější letecké snímky. Musíte ale oželet trojrozměrné budovy a natáčení modelu. Na druhou stranu tím ale výrazně zrychlíte práci s mapami, především jejich načítání. Pokud potřebujete vědět, jak staré snímky jsou, otevřete je v Google Earth s vypnutým 3D modelem. Informační pruh dole vám prozradí, kdy byly vytvořeny.

Další tipy pro práci:

  • Chcete aplikaci využít pro turistiku, cyklistické cesty? V postranním panelu dejte zobrazit vrstvu s terénem.
  • Ve velkých městech vás určitě bude zajímat veřejná doprava . Zjistíte to zapnutím vrstvy veřejná doprava na postranním panelu. Pokud jde o dálkové spoje, je situace složitější, mapy nemají zakomponovány všechny využitelné spoje, proto bohužel nenajde všechno, co je k dispozici.
  • Jedete aktuálně po dálnici D1? Zapnete-li v postranním panelu provoz, uvidíte, jestli brzy neskončíte v koloně.
  • Rádi byste znali vzdálenost mezi dvěma místy? Není nic jednoduššího. Nad místem klepnete do pravého tlačítka a z nabídky dáte Změřit vzdálenost. Klepáním v mapě pak stanovíte cestu.

Kromě toho můžete si vytvořit vlastní mapu, zaznamenat historii, kde jste byli. Můžete mapy i vylepšovat a získávat jako odměnu gigabajty na Google Drive.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *