Veletrh CeBIT se již konat nebude

IT a technologické veletrhy zažívaly v minulosti velkou slávu. Mnozí jistě vzpomenou třeba na známý brněnský Invex, který však byl nakonec zrušen. Důvodem bylo hlavně to, že měl významnou konkurenci, kterou byl německý CeBIT. Ten byl přece jenom větší a žádanější a tak si své místo udržel. Nutno ale říci, že ani to netrvá věčně.

CeBIT definitivně končí

Je to zpráva, která přišla doslova jako blesk z čistého nebe. To proto, že nic nenasvědčovalo tomu, že se nejbližší roční neuskuteční. Dokonce byly přípravy v plném proudu. Nakonec se ale ze strany pořadatelů objevila celkem negativní zpráva, která jasně říká, že CeBIT v roce 2019 nebude. A to je v podstatě jeho definitivní konec, jelikož ze sdělení vyplynulo to, že nebude ani následující roky. Jedná se tedy o konec jedné poměrně významné éry.

V minulosti byl CeBIT přesunut na jiný termín

Nutno říci, že problémy ho přece jenom provázely. A to pokud jde jak o zájem vystavovatelů ukázat novinky, tak zájem lidí se přijet podívat. Původní termín byl spojený s jarním obdobím, které však bylo silně konkurenční. Termín narušovaly dvě akce, a to:

  • CES v Las Vegas konaný v lednu
  • MWC v Barceloně konaný na konci února

I proto se organizátoři rozhodli, že termín události přesunou na červen. Nutno říci, že letní počasí nebývá nutně to, které by lákalo obdivovat výpočetní techniku. Nehledě na to, že i tady měla akce konkurenci v podobě veletrhu IFA, který se konal na podzim.

Avizovaný termín se ruší

I přes pád návštěvnosti věřili pořadatelé v tom, že se CeBIT nakonec uskuteční. Dokonce daný veletrh aktivně připravovali, což znamenalo, že také zveřejnili termín konání, který byl naplánován od 24. do 28. června 2019. Nakonec byl tento termín zrušen a obnova až v roce 2020 není příliš pravděpodobná. Z původně velkého IT veletrhu tak zůstanou jenom vzpomínky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *