Už i Firefox přichází s virtuální realitou

Virtuální realita v dnešní době rozhodně není žádné sci-fi. Právě naopak. Jedná se spíše o něco, co už se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí našich životů. Ve většině případů slouží zatím hlavně pro zábavu. A jak je patrné, dostává se i do segmentu internetových prohlížečů. Pokud jde o Google Chrome a Microsoft Edge, tak ti už virtuální realitu do svých prohlížečů implementovali. A co Firefox? O něm můžeme říci, že ten už konečně také. A to v souvislosti s verzí, která nese označení Firefox 55.

Pro koho?

Možná se ptáte, pro koho je vlastně podpora virtuální reality určená a zda ji nějak jako běžní uživatelé počítačů využijete. Zde musíme říci, že pravděpodobně ne. Pokud ale máte na svém počítači nainstalován systém Windows, stačí si dokoupit jeden ze dvou produktů pro virtuální realitu. A to:

  • HTC Vive
  • Oculus Rift

Jedná se o speciální brýle pro virtuální realitu a na nich už dokážete Firefox 55 naplno využít. A tak surfování po internetu bude opět o něco jednodušší a říci musíme i to, že rozhodně bude také zajímavější.

Virtuální realita byla dlouho testována

Někomu může připadat, že při vývoji prohlížeče se na virtuální realitu spíše zapomnělo a tak s ní přichází až tato verze, tedy Firefox 55. Tak to ale rozhodně není. Správná je totiž množnost číslo dvě, která je spojená s tím, že si chtěli být vývojáři jisti skutečnou dokonalostí. A proto bylo s nasazením spojeno velké množství testování, což potvrzuje i to, že firmou byl vytvořen i samostatný standard s označením WebVR.

Že testování skutečně probíhalo, to si můžete sami ověřit třeba na tom, tom, že verzi virtuální reality obsahoval například i Firefox Nightly, stejně jako byla součástí vyhledávacího enginu s názvem Servo, nebo se objevila i u pre-release této aktuální finální verze. Je tedy vidět, že webový zážitek spojený s virtuální realitou bere Firefox velmi vážně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *