Uniklé specifikace chystaného iPhone 5S

Ačkoliv k vydání nového iPhone 5S má dojít koncem září, hardwarové specifikace spolu s fotografiemi byly k spatření u jednoho čínského dodavatele.

Vzhledem je chystaný iPhone takřka totožný s již uvedeným modelem iPhone 5, ovšem vnitřek se dočkal značného vylepšení. Dle uniklých specifikací by měl nový iPhone 5S mít čtyřjádrové grafické jádro PowerVR SGX544MP4 a IGZO displej vyvinutý japonskou společností Sharp s rozlišením 1136 x 640 na 4 palcích. Pro zajímavost, IGZO displej by měl být přítomný i v nových generacích MacBooku, a je použit i v novém 4K monitoru od ASUSu.

Dále bude k dispozici 2 GB RAM paměti, čtečka otisků prstů s patentovanou technologií Applu. Vylepšení se dočkala i přítomná NFC technologie. Procesor by měl být stejný jako v iPhone 5, tedy SoC A6 (System on Chip), jen s navýšenou frekvencí na 1,6 GHz (oproti 1,3 GHz v iPhone 5).

iPhone 5S

Co se týče použitého displeje, kvalita zobrazení má být totožná jako u předchozího modelu, ale se znatelně sníženou spotřebou elektrické energie, což prodlouží výdrž na jedno nabití, která je kamenem úrazu snad u všech smartphonů. Apple je některými kritizován pro používání pouze dvoujádrového procesoru namísto čtyřjádrového, ale sám Apple stále trvá na tom, že dvoujádrové procesory mají dostatečný výkon. Navíc by měl doznat zlepšení i multitasking, čemuž pomůže i zmíněná větší operační paměť.

K fotografování a natáčení bude sloužit 12 MPx snímač s duálním LED bleskem. Zde se patrně Apple snaží konkurovat technologii Nokia PureView. Operačním systémem bude graficky náročný iOS7, ovšem plynulost má zajistit právě použití čtyřjádrového GPU.

2 Komentářů

  1. Pingback: Známe přesný datum vydání nové generace iPhonu | Prisma

  2. Pingback: Nový iPhone nabídne změny, s nimiž jsme se doposud nesetkali | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *