Remake Star Wars: Knights of the Old Republic je údajně pozastaven

Vývoj chystaného remaku Star Wars: Knights of the Old Republic pro PS5 a PC je podle agentury Bloomberg pozastaven. Začátkem tohoto měsíce byl propuštěn umělecký i designový ředitel poté, co vývojový tým ukázal demo hry Lucasfilmu a Sony.

Zklamaní hráči

Taková zpráva zajisté zklame mnoho nadšených hráčů, kteří se na remake těšili. Remake Knights of the Old Republic (KOTOR) byl poprvé oznámen na velké podzimní výstavě Sony loni v září, ale vývojář Aspyr Media, který vlastní Embracer Group, zatím nesdělil časový rámec vydání titulu. Remake se vyvíjel tři roky, a zatímco původní plán byl vydat hru do konce roku 2022, „realističtějším cílem“ je nyní rok 2025, uvádí Bloomberg.

Saber Interactive, další studio Embracer Group, také pomáhá s vývojem a Bloomberg říká, že „někteří z Aspyru věří“, že by ho Saber mohl převzít. Aspyr, Embracer Group a Sony ovšem neodpověděly na žádost o komentář.

Zatímco původní KOTOR vyšel v roce 2003 a byl vyvinut společností BioWare, Aspyr hru a její pokračování docela zná, protože fungoval na portech obou. Někteří z původního týmu KOTOR jsou také zapojeni do remaku, napsal Ryan Treadwell z Aspyr v příspěvku na blogu PlayStation. Hra bude po uvedení na trh exkluzivní konzolí pro PS5.

Remake KOTOR je jen jednou z mnoha velkých her Star Wars, které se právě vyvíjejí. Respawn z EA pracuje na pokračování Jedi: Fallen Order, Quantic Dream vytváří hru s názvem Star Wars: Eclipse, zatímco nové studio Amy Hennigové vyvíjí „originální příběh v legendární galaxii Star Wars “.

Obrázek: Playstation Youtube screenshot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *