Nintendo zaujme novou konzolí

Doba, kdy se hry hrály především prostřednictvím počítačů, pomalu končí. A to proto, že u hráčů mnohem více dominují herní konzole. Pokud se podíváme na trojici nejznámějších firem, které v daném světě jasně dominují, je třeba říci, že hitem je:

  • Microsoft Xbox
  • Sony PlayStation
  • Nintendo

A právě na poslední herní konzoli se společně zaměříme. Už v minulosti společnost Nintendo v rámci konzole Wii jasně ukázala, že dokáže přijít se zajímavými inovacemi. A to můžeme říci i v současné době, jelikož i to se představuje jeden ze zajímavých unikátů.

Těšte se na konzoli Switch

Pojďme k samotné novince, která nese název Switch. Hned na úvod musíme říci, že se určitě nebude jednat o nejvýkonnější konzoli na trhu. Ta cesta, kterou chce Nintendo jít, je totiž spojena s originalitou. Jejím unikátem by mělo být to, že se bude jednat o takzvanou hybridní konzoli. A to znamená, že ji budete moci využívat stejně, jako zmíněné konkurenty. Tedy třeba doma na gauči. Mimo to vám ale nabídne i přenosný handheld, který má vlastní displej. Díky tomu si můžete danou konzoli vzít kamkoliv s sebou. Logicky nechybí integrované baterie, díky čemuž můžete hrát v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

Lákadlem jsou i další unikáty

Výše zmíněná přednost rozhodně není tím jediným lákadlem. Zaujme totiž i další inovace, a to ve spojení s tím, že jednotlivé ovladače lze k samotné konzoli snadno připnout a mít je tak kdykoliv po ruce, v rámci jednoho celého přenosného balení. Samozřejmě zde mluvíme hlavně o ovladačích na cesty. Kdo chce Nintendo Switch využívat především doma, ten může dokoupit i klasický externí ovladač. A kdy se on, stejně jako samotná konzole dostane na tuzemský trh? Konkrétní informace zatím nejsou známy, ale podle prvotních spekulací by to mělo být v roce 2017. Zase až tak dlouho tedy milovníci her rozhodně čekat nemusí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *