Navigace Here končí

Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mají poměrně bohatou nabídku různých aplikací, které jsou spojeny s možností využívat i bezplatnou navigaci. O něco hůře na tom jsou majitelé mobilních telefonů, kteří na svých zařízeních využívají operační systém Windows. Zde byla k dispozici poměrně zajímavá aplikace s názvem Here. Ta nabídla možnost plnohodnotného GPS modulu, pomocí kterého bylo možné snadno dojet do požadovaného cíle. Nyní se však vývojáři rozhodli k poměrně radikálnímu kroku.

Aplikace Here definitivně končí

O dané možnosti se mluvilo již delší dobu. Většinou si mnoho lidí myslelo spíše to, že dojde pouze ke zpoplatnění. Nakonec se potvrdil ten nejhorší možný scénář. A to samozřejmě takový, že aplikace Here definitivně končí. V tuto chvíli ji pravděpodobně již není možné stáhnout z internetového obchodu společnosti Microsoft. Pokud jste ji tedy chtěli na poslední chvíli vyzkoušet, již máte smůlu.

Pokud ji máte aktuálně nainstalovanou, rozhodně to pro vás neznamená také žádný důvod k radosti. Ještě pár měsíců vám sice sloužit bude, ale následně dojde také k tomu, že přestane definitivně fungovat. K tomu by dle posledních informací mělo dojít k poslednímu dni měsíce června. Poté si majitelé Windows 10 Mobile budou muset hledat novou alternativu.

Uživatelé Android a iOS jsou v klidu

Pokud máte jeden z výše uvedených operačních systémů, můžete být jako majitelé této aplikace v podstatě v klidu. A to z toho důvodu, že pro Android a iOS bude vycházet i nadále. A to v souvislosti s tím, že bude i nadále zdarma, bude nabízet všechny tolik oblíbené funkce, stejně jako bude samozřejmostí i pravidelná aktualizace dat. A to z toho důvodu, že tyto platformy jsou zkrátka oblíbenější a tak daný vývoj není tak ztrátový, jako v případě operačního systému Windows, kde aplikaci dříve nabízela třeba společnost Nokia.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *