Miliardová dotace na rozvoj internetu má moře zájemců!

Vysokorychlostní internet je v České republice skutečně velice žádaným zbožím. Stejně tak dotace, které jsou k tomuto účelu uvolněny. Ministerstvo průmyslu prý během druhé výzvy obdrželo hned 40 žádostí o dotaci na rozvoj vysokorychlostního internetu, které dohromady stojí více než jednu miliardu českých korun! Většina žadatelů má plány využít dotace k pokrytí i řídce osídlených míst, které lidé zatím bohužel nemají k rychlému internetu přístup. Počet žadatelů je skutečně zarážející, jelikož ve výzvě první se nikdo neohlásil. Co změnilo jejich názory?

Ministr obchodu a průmyslu vidí zájem firem pozitivně

Je to tak. Investoři chtějí za pomocí dotací proinvestovat téměř 1,5 miliardy korun, což je skutečně vysoká částka. Ministr obchodu a průmyslu za Hnutí Ano Karel Havlíček pronesl následující:

„Navrhované projekty mají zajistit kvalitní připojení k vysokorychlostnímu internetu pro tisíce lidí. Díky dotacím by tak měli mít obyvatelé České republiky i z těch nejvzdálenějších koutů naší země k dispozici rychlý a funkční přístup k moderním službám. Bez dotační podpory by řídce osídlené oblasti, o které investoři dosud neprojevili zájem, zůstaly trvale znevýhodněny a byly vyloučeny z možností podílet se na hospodářském rozvoji státu.“

Všechny žádosti určitě neprojdou až do finále

Otázkou ovšem zůstává, kolik žádostí nakonec uspěje. Jejich posuzováním se v nejbližších dnech bude zabývat řada hodnotitelů. Ti prověří zejména to, jestli žadatelé splňují pravidla dotačního programu a na základě tohoto dostanou přidělené body, které o jejich osudu nakonec rozhodnou. První výzva byla ohlášena letos v únoru. Opírala se zejména o zájem obytných budov, kde není vysokorychlostní internet alespoň 30 Mbit/s.

První výzva z roku 2017 neuspěla, přihlásili se pouze tři zájemci. To bylo však z důvodu, že tenkrát byly ještě špatně nastavené podmínky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *