Microsoft chce stále sázet na otisky prstů. Jaké novinky chystá?

Mohlo by se zdát, že pokud jde o zabezpečení různých zařízení, dostávají se do popředí senzory, které se zaměří na oko, nebo tvář konkrétní osoby. Jelikož zde stále mohou být rezervy a rizika, jsou firmy, které se budou chtít i v budoucnu držet osvědčeného otisku prstu. A jednou z takových společností je i Microsoft.

Již existuje Modern Keyboard

Pokud se podíváme na tuto cestu, je třeba říci, že aktuálně existujme takzvaná Modern Keyboard. Tedy speciální klávesnice, která má speciální tlačítko, které slouží jako snímač otisků prstů. Pokud bude chtít uživatel odemknout svůj počítač, tak mu stačí, když prst na specielní tlačítko přiloží a ten se odemkne. Jednoduché, účelné a poměrně praktické. To ale není jediná cesta, kterou se Microsoft chystá jít. Plánuje i poměrně zajímavou novinku.

Patentuje čtečku umístěnou přímo v klávese

Jak to tedy vypadá, pokud jde o samotný vývoj? Rozhodně poměrně zajímavě, jelikož si firma nechala patentovat další unikát, který souvisí se snímáním otisků prstů. Tentokrát ale nejde o speciální klávesnici, i když to s ní souvisí. Jedná se totiž o technologii, která firmě umožní umístit senzor otisků prstů do jakékoliv klávesy.

To je poměrně zajímavý pokrok, a to hned z několika důvodů. Jedním je třeba i to, že už na klávesnici nemusí být speciální tlačítko, jelikož senzor bude jednoduše umístěný do některého z těch existujících a těmi se může počítač odemknout.

Ještě něco navíc

Když se podíváme na samotný patent ještě o něco blíže, dodejme také to, že tím to nekončí. V souvislosti s umístěním speciálního senzoru se počítá i s tím, že klávesnice bude podsvícená. Jakmile se objeví pokyn k přiložení prstu, rozsvítí se na klávesnici právě ono tlačítko, skrz které se uživatel identifikuje. Proč? Aby ho uživatel nemusel, třeba na poprvé hledat. Bude totiž vypadat stejně, jako všechna ostatní tlačítka.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *