Máte výpadek internetu? Pusťte si Chrome

V dnešní době jsou výpadky internetu skutečně minimální. Většina poskytovatelů nabízí natolik stabilní připojení, že k něčemu takovému dochází skutečně jenom velmi výjimečně. Pokud k tomu dojde, je ideální otevřít si prohlížeč Chrome. Ten vám hláškou potvrdí, že „Připojen í k internetu není k dispozici“. Dále nabídne i několik tipů, jak zjistit problém. Patří mezi ně:

  • Kontrola sítě
  • Obnovení připojení
  • Spuštění diagnostiky

Zkušení lidé vědí, že většina výpadků je na straně providera a v takovém případě je nutné jenom čekat. Pokud u toho budete mít otevřený prohlížeč Chrome, můžete se i zabavit.

Stiskněte mezerník

Když se objeví hláška, která vás upozorňuje na výpadek připojení, je její součástí i podobizna dinosaura. Vidíte ho? Pokud ano, stiskněte svůj mezerník. Rázem uvidíte, že ožije a začne běžet kupředu. A v tuto chvíli můžete vyzkoušet zajímavou jednoduchou hru, která vás po dobu výpadku zajímavě pobaví.

Dinosaurus během dané hry běží dopředu a vaším úkolem je snaha o to, abyste se vyhnuli jednotlivým kaktusům, které stojí v cestě. A to tak, že je přeskočíte. I zde použijete již jednou zmíněný mezerník. Čím úspěšnější budete, tím více bodů získáte. A co se stane ve chvíli, kdy do kaktusu narazíte? Hra končí. Nemusíte ale zoufat, jelikož máte možnost stisknout ikonku „retry“ a hru si zahrát znovu.

Do doby, než internet půjde

A jak dlouho můžete hru hrát? Tak dlouho, jak vás jenom bude bavit. Zde musíme zmínit i další celkem zajímavou vychytávku, kterou prohlížeč Chrome má. Jakmile je připojení detekováno, automaticky se načte stránka, na kterou jste chtěli přistoupit v době, kdy internet vypadl. V tu chvíli tedy jasně víte, že připojení již funguje a vy můžete nadále postupovat v práci. A co když chcete raději pokračovat ve hře? Vypojte svůj router nebo počítač ze sítě a stiskněte mezerník.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *