Které počítačové viry patří mezi nejnebezpečnější?

Riziko nakažení počítačovým virem je v dnešním moderním světě stále velmi vysoké. Musíme navíc říci, že už to nejsou jenom počítače, které jsou v rizikové skupině. Viry dnes útočí i na:

  • Mobilní telefony
  • Tablety
  • Chytré domácí spotřebiče

Hlavní je tedy nejenom obezřetnost, ale i nutnost používat kvalitní antivirovou ochranu. Pokud se společně podíváme Na to, jaké viry jsou dnes ty nejnebezpečnější, zde je jejich výčet.

Chromex

Pokud se podíváme na vir, ze kterého je vhodné mít největší obavy, je to rozhodně takzvaný Chromex. Jedná se vlastně o trojského koně, který se dostane do vašeho počítače, kde může týdny i měsíce pobývat, a potom jednoduše zaútočí. Lehkým plusem je to, že daná infikace spočívá hlavně v tom, že se během prohlížení internetu začnou zobrazovat různé reklamy, kterými je nutné se proklikat, a teprve potom se dostanete k požadovanému obsahu.

Danger

Ano, přesně takto se označuje druhý rizikový počítačový virus. V čem je tolik nebezpečný? Jde o tom, že po infikaci počítače se do něho stáhnou další škodlivé kódy, které zašifrují veškerý obsah. A tak se k němu nedostanete. Tvůrci viru požadují zaplacení vysokého výkupného. Kdo to udělá, však stále nemůže počítat s tím, že bude obsah jeho disku dešifrován. Jenom se vydá as peněz a nijak si nepomůže. I proto je třeba na vir Danger upozornit.

Lokibot

Dostáváme se do segmentu mobilních zařízení. Zde je rizikem virus Lokibot, který je trojským koněm, určeným pro Android. Jeho hlavním rizikem je to, že dokáže krást informace. Primárně se zaměřuje na přihlašovací údaje do vašeho internetového bankovnictví, do kterého vstupujete skrz mobilní aplikaci.

Triada

Rizikem tohoto viru, který také napadá zařízení s operačním systémem Android, je to, že doslova otevře dveře útočníkům. Ti se tak dostanou do vašeho zařízení a nahrávají do něho další škodlivé kódy, které vás směřují na řadu podvodných webů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *