Kolik stojí cloudová úložiště? Podívejte se na srovnání

Mít v počítači pevný disk je dnes klasikou. Na druhou stranu se do popředí dostávají SSD disky s menší kapacitou, stejně jako je dobré mít k datům přístup odkudkoliv. A proto se hodí cloudová úložiště. Chcete taková využívat, jako alternativu běžného disku? Tolik stojí, pokud budete požadovat prostor 1 TB.

OneDrive

Velmi známé cloudové úložiště, za kterým stojí společnost Microsoft. To je pro mnohé velké plus, jelikož bývá nedoinstalované na nových počítačích. Není tedy nutné nic složitě nastavovat. To ale není jediné plus. Potěší také cena, která z námi porovnávaných možností vyjde nejlevněji. Měsíčně zaplatíte částku 190 Kč.

iCloud

Pokud nejste fanoušky operačního systému Windows, ale jste věrni společnosti Apple, je třeba říci, že i ta má své cloudové úložiště. To nese označení iCloud i zde je výhodou to, že je na zařízeních přeinstalované. Když se podíváme na cenu, je nutné říci jednu důležitou věc. Kapacita 1 TB se nenabízí. Buď musíte vzít 200 GB za 79 korun měsíčně, nebo je třeba sáhnout po kapacitě 2 TB, což vás vyjde na 249 korun měsíčně.

Mega

Znali jste Megaupload? Web, který byl určený pro sdílení mnoha, nejčastěji pirátských, dat? Jelikož tento web byl nucen skončit, byly servery využity jinak. A to jako cloudové úložiště, které nese název Mega. Hlavním pozitivem zde má být především špičkové šifrování, které zajistí maximální bezpečnost vašich dat. V porovnání s první dvojicí si však už budete muset připlatit. Cena je v tomto případě 270 korun měsíčně za kapacitu 1 TB.

Dropbox

Velmi populární a známá služba, která má mnoho fanoušků. I ta musí patřit do našeho výčtu, jelikož rozhodně není nijak drahá. Pokud máte v plánu využít kapacitu ve výši 1 TB, je třeba počítat se sumou ve výši 270 korun českých měsíčně. Lákadlem je jistě dostupnost pro různé platformy, a to včetně těch mobilních.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *