Jste závisláci na mobilu i sociálních sítích? Nastavte si limit

Pro běžného člověka, který čas od času mrkne na displej telefonu nebo sjede Facebook je až nepochopitelné chování mladé generace, která skutečně nedělá nic jiného, než že je na sociálních sítí. A to nejsou hodiny denně, jelikož toto číslo je mnohem vyšší. I proto se velké firmy snaží chovat odpovědněji. Jak?

Novinky v operačních systémech

Jako první přicházejí na řadu producenti operačních systémů pro mobilní telefony. Ti, co jsou na svém smartphonu doslova závislí a znají svět více z displeje telefonu, budou mít možnost jeho používání omezovat. Tato novinka se má objevit v rámci nových aktualizací, konkrétně u operačních systémů:

  • Android P
  • iOS 12

Přidává se i Facebook

I když mladá generace s Facebook postupně prchá a ten se už nestává dominující sociální sítí, stále jsou data doslova alarmující. Lidé na něm doslova žijí. A to hlavně v rámci aplikace na chytrém telefonu. A tak v rámci ní přibyla novinka, která dokáže počítat statistiky využití, které si uživatel může nechat zobrazit. Pokud ho čísla nezastaví, je zde i možnosti si limit nastavit. jakmile bude vyčerpaný, má smůlu. Otázkou je, zda to nezpůsobí obrovský záchvat paniky.

Nechybí také Instagram

Právě sem se stahuje velké množství uživatelé z Facebooku a tak je jasné, že tato sociální síť má stále větší popularitu. A k tomu vede také fakt, že i tady roste doba, po kterou zde lidé tráví svůj volný čas. A tak Instagram také zavádí možnost sledování daných statistik, ze kterých je možné vyčíst dobu zde strávenou, s možností nastavení limitu.

Jak na to?

Pokud jde o operační systémy, je možné konkrétné položku najít v nastavení. Pokud jde o Instagram, potom v menu najdete kolonku „Your Activity“. V případě Facebooku daná sekce pojmenována ještě srozumitelněji, a to jako „Your Time on Facebook“. Zkusili jste? Pochlubte se v diskusi, kolik činí právě vaše statistiky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *