Jaké jsou hlavní důvody poškození mobilního telefonu?

Není nic neobvyklého, že si mobilní telefon vlastní neopatrností poškodíte. Je jasné, že současné smartphony toho vydrží mnohem méně, než dřívější robustní tlačítkové telefony. A jelikož množství poškozených telefonů je celkem vysoké, je na místě zjistit, proč se ničí. Je jasné, že vliv má neopatrnost. A co konkrétně:

Selfie

Jeden z nejčastějších důvodů. Když je použita selfie tyč, je telefon víceméně v bezpečí. Horší je to ve chvíli, kdy tyč použita není a cílem je zmáčknout tlačítko a pořídit fotografii. A v tu chvíli mobil vyklouzne a padá na zem. Právě toto je hlavní důvod rozbití telefonu. Proto pozor, až se budete chtít fotit.

Alkohol

Že alkohol výrazně ovlivňuje náš mozek, naše vnímání, orientaci i koordinaci, o tom není pochyb. A právě ona intoxikace alkoholem, lépe známá jako opilost, je dalším důvodem toho, proč musí lidé do servisu. Škála konkrétních možností, jak se dá mobil v baru zničit je velká. Jasně však dominují pády, z důvodu:

  • Neudržení v ruce
  • Shrnutí ze stolu nebo barového pultu
  • Špatného vložení do kapsy

Toaleta

Dnes už se lidé bez telefonu neobejdou téměř nikde. Není proto divu, že si ho berou i na záchod. Třetí hlavní důvod jeho poškození je ten, že skutečně spadne do záchodové mísy. Nutno říci, že nedominují jenom muži při malé potřebě a současném volání. Svlékání a oblékání je s mobilem v ruce dost komplikované. A tak ho mnoho lidí neumí uhlídat.

Gauč

Že by váš gauč nějak ničil mobilní telefony? To určitě ne. Má na tom ale celkem velký podíl. Myslete na to, až si svůj smartphone právě na gauč položíte. A potom na něho zapomenete a při opětovném příchodu si na něho sednete. Že se nejedná o nic výjimečného, to potvrzuje čtvrté místo v našem žebříčku.

Batoh nebo kabelka

Zde je to pochopitelné. Telefon bez pouzdra na samotném dně a potom klíče, nešetrné zacházení a problém bude dříve nebo později na světě. Tento důvod naši pětici uzavírá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *