Jak vybrat správnou tiskárnu?

Pryč je doba, kdy by tiskárny byly pouze součástí firem, nebo kopírovacích center. Vzhledem k cenám, kdy lze nejlevnější pořídit i pod 1 000 Kč, není problémem mít tiskárnu i doma. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat tu správnou.

Začínáme vytížeností

Prvním krokem by mělo být to, že si uvědomíme, kolik stránek měsíčně vytiskneme. Rázem se dostáváme do konkrétního odvětví, kdy nám může stačit tiskárna domácí, nebo budeme vyžadovat tiskárnu kancelářskou. S danou vytížeností by následně měla souviset i úspora samotného tisku, tedy náklady na jednu vytištěnou stránku. Zatímco při několika desítkách stránek měsíčně můžeme tyto starosti hodit za hlavu, u desetitisíců stránek hraje každý halíř svou roli.

Chceme jenom tisknout?

Ujasnit bychom si měli i to, na co všechno chceme tiskárnu využívat. Nemusí to být jenom tisk, jelikož využíváme-li skener, je vhodné jít cestou multifunkčního zařízení. To dnes navíc může obsahovat třeba také fax, nebo možnost skenování diapozitivů, popřípadě je umožněn i potisk CD. Vše se zkrátka odvíjí od požadavků po tom, co chceme a co budeme v budoucnu využívat.

Myslete na možnosti připojení tiskárny

Základním kabelem každé tiskárny je napájecí kabel, který slouží pro připojení do elektrické sítě. Dále však musíme tiskárnu propojit i s naším počítačem. Máme-li pouze jedno stolní PC, plně postačí klasický USB kabel. Pokud ale máme doma více počítačů, stejně jako i notebook nebo tablet, je výhodnější zasílat dokumenty prostřednictvím Wi-Fi sítě. Tedy laicky řečeno, žádné další kabely kromě toho napájecího již potřeba nebudou a my můžeme tisknout kdykoliv z jakéhokoliv zařízení.

Jak je to s náplněmi?

Ty se odvíjejí od modelu tiskárny, a to zda máme laserovou či inkoustovou. Dobré je zjistit, zda právě ta naše dokáže podporovat alternativní, tedy neoriginální náplně. Ty jsou oproti originálům za zlomek ceny, což se s ohledem na náklady tisku rozhodně vyplatí více. Stejně tak hleďte i na možnost výměny pouze jednotlivých barev. Většina tiskáren má 3 + černou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *