Jak nezapomenou heslo? Několik tipů pro každého

Hesla jsou dnes na internetu něčím zcela samozřejmým. Každý z nás jistě používá celou řadu různých účtů, ke kterým je heslo zkrátka a jednoduše potřeba. Primárně se jedná o:

  • Email
  • Sociální sítě
  • Internetové bankovnictví

Jak nezapomenout heslo a mít vždy jistotu, že ho zadáte na první pokus správně? Podívejte se na několik našich tipů.

Jednoduché a stejné heslo není dobrou volbou

Začít musíme tím, co rozhodně není správné. Jedná se o situaci spojenou s tím, že budete používat hesla, která jsou jednoduchá, a která budou na všechny služby stejná. Pokud to uděláte, může dojít k celkem výraznému zneužití. Proto tuto cestu raději nedoporučujeme.

Uložte si heslo v prohlížeči

Většina těch moderních to umožní. Je to celkem jednoduchá cesta, jak nemyslet na to, jaké je heslo ke konkrétní službě, jelikož se samo automaticky vyplní. I tato cesta ale může mít své mouchy. V první řadě ve chvíli, kdy počítač sdílíte v rámci celé rodiny a nemáte oddělené účty. Další problém může nastat u neaktualizovaného prohlížeče, vlivem čehož může dojít ke zneužití.

Různí správci hesel

Možnost, která je alternativou k prohlížečům. A to proto, že hesla zadáváte prostřednictvím externího programu. Jde o poměrně zajímavou a bezpečnou volbu – pokud zvolíte program známý a bude pravidelně aktualizován. Pro toho, kdo si svá hesla nechce pamatovat je to osvědčená možnost. Negative, je to, že jsou většinou dostupná jenom na vašem počítači, kde jsou dané programy uložené.

Zapamatujte si ho

Není to zase až tak složité, jak si možná myslíte. Stačí mít systém. Můžete mít jedno základní heslo, které modifikujete s ohledem na různá další místa. A to podle svého klíče. Poté už si stačí zapamatovat základ hesla a přidat k němu doplněk s ohledem na službu. A pokud by vás přece jenom paměť selhala, napište ho na papír a někde doma si ho bezpečně uschovejte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *