Jak eliminovat přehřátí notebooku během léta?

Vysoké teploty těžko zvládají nejenom lidé, ale také výpočetní technika. Konkrétně potom notebooky. Jak eliminovat jejich přehřátí? Podívejte se s námi, jak na to. Není to zase až tak složité, jak si myslíte.

Softwarové čištění

Ano, tím doporučujeme začít. Proč? Jelikož čím více aplikací je v notebooku spuštěno, tím více musí pracovat. A vlivem toho pochopitelně dochází k zahřívání jednotlivých komponentů. O jaké se jedná nejčastěji? Je to:

  • Pevný disk
  • Operační paměť
  • Procesor

Čím méně aplikací bude v notebooku v danou chvíli běžet, tím méně bude hardware využíván a tím méně bude logicky také ohříván.

Vyčistěte nečistoty

Zde je třeba zaměřit se hlavně na prach a další nečistoty, které se vlivem používání do útrob notebooku dostanou. Ty následně mohou nejenom ucpávat ventilátory, ale také chladiče. A to je velký problém, jelikož teplý vzduch tak nemůže být tak dobře dostáván ven. Jaká je pomoc? Důkladné vyčištění, které je spojeno s nutností notebook rozebrat. Při této příležitosti se doporučuje i výměna pasty u procesoru. Co když si netroufáte? Svěřte tuto činnost odborníkům. Může vyjít na pár stovek a být hotova za pár hodin.

Pořiďte si chladící podložku

Jistě jste sami zjistili, že lépe uchladíte notebook ležící na stole, než na posteli. Je to dáno tím, že u pevné podložky pod ním lépe proudí vzduch. A to je věc, které chcete docílit. Ideální volbou je takzvaná chladicí podložka. Základní a jednoduché modely jsou určené právě k tomu, aby byl pod notebookem vytvořen větší prostor a tak bylo proudění vzduchu lepší. Jsou ale i chladicí podložky s ventilátorem. Tem díky svému foukání nejenom spodní část notebooku lépe ochladí, ale dochází také k tomu, že jeho ventilátory nasávají chladnější vzduch, který jednotlivé komponenty ochladí mnohem více. Samozřejmě vše s ohledem na teplotu, kde je notebook používán.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *