Jak být online i na dovolené?

Pomalu ale jistě se blíží doba dovolených. Jelikož žijeme v době, když už téměř nedokážeme být bez internetu, je určitě dobré popřemýšlet nad tím, jak být online i na dovolené. Přinášíme vám několik dobrých tipů, díky kterým se i po této stránce dovolená vydaří.

Data do zahraničí

Plánujete cestu po Evropě a navíc v rámci EU? Pokud ano, rozhodně je dobré zjistit si možnosti vašich operátorů. Řada z nich totiž v rámci roamingu umí nabídnout nejenom zvýhodněné volání, ale i zvýhodněné čerpání dat. Po aktivaci balíčků tak můžete mít na svém mobilním telefonu neomezeně aktivovaná data, a to bez obav z toho, že by vám po návratu přišel účet, který by byl na doslova astronomickou částku.

Hledejte místa s Wi-Fi

Druhou možností, jak být online i na dovolené je hledání míst, která nabízejí Wi-Fi připojení. Pokud se budete nacházet v jejich blízkosti, je celkem dobrá šance, že se připojíte. I když to není příliš pohodlné, pozitivem je to, že je tato možnost zcela zdarma. Pokud se podíváme na konkrétní možnosti, rozhodně to jsou tyto:

  • Restaurace
  • Kavárny
  • Velké řetězce rychlého občerstvení

Wi-Fi na hotelu

Druhá možnost, jak mít internet zdarma, a to mnohem pohodlněji, je Wi-Fi na hotelu, kde budete ubytováni. Zde však pozor na několik problémů. V mnoha hotelech je internet k dispozici jenom ve společných prostorech. Navíc připojení nebývá nijak dobré, a když se připojí velké množství hostů, může neočekávaně spadnout, nebo se rychlost velmi výrazně zpomalí.

SIM karta místního operátora

Před odjezdem si zjistěte, jací jsou v dané zemi operátoři a jaké nabízejí datové tarify. Proč? Jednoduše si můžete zakoupit předplacenou kartu, na které získáte jednotky, ale i desítky GB dat. A to vše za jednorázový poplatek. Tu stačí vložit do vašeho mobilu nebo tabletu a rázem jste online. A to pochopitelně kdykoliv a také kdekoliv.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *