Google rozšiřuje svůj plánovač výletů

Celosvětově jsou Google Maps rozhodně jasnou jedničkou. Na druhou stranu je třeba říci, že v tuzemsku mají velkou popularitu také Mapy.cz. Jak z důvodu, že některé zapadlé tuzemské adresy najdou podstatně lépe, tak je to také z důvodu, že umí nabídnout mnohem více, a to:

  • Památky v okolí
  • Plánovač výletů
  • Plánovač cyklistických a pěších tras

Google samozřejmě pozadu neustává, jelikož i ten svůj plánovač má. Nyní rozšiřuje jeho možnosti. Jednu vadu na kráse ale stále má.

Funkce Your Trips bude přímo ve vyhledávači

Plánovač výletů od Google nese název Your Trips a vznikl již zhruba před 2 lety. I když ve světě je celkem populární, v tuzemsku stále dominují zmíněné Mapy.cz. Nyní přišel Google se zajímavou novinkou, která by měla přinést ještě jednodušší a lepší použití. Your Trips budou zařazeny přímo ve vyhledávači.

Co to přinese?

Usnadnění Stačí se podívat na několik příkladů. Když budete hledat fakta o určitém městě, může vám vyhledávač v rámci Your Trips nabídnout tipy na zajímavá místa, památky, ale třeba i restaurace a další věci. Když vás zaujmou, zařadíte je do Your Trips a máte další část svého itineráře. Tato novinka by měla pomoci hlavně v prvotním plánování výletů z domova. Tedy ve chvíli, kdy se o konkrétní lokalitě teprve zjišťují některá zajímavá fakta.

V češtině zatím není

Drobným zklamáním je to, že Your Trips zatím nejsou v češtině. I když jsou na světě zhruba 2 roky, stále nedošlo k české lokalizaci. Na druhou stranu zoufat nemusíte, jelikož doplněk je možné bez problémů používat i při vyhledávání z České republiky. Jenom je nutné spokojit se s tím, že budete využívat anglicky lokalizovanou verzi. Sice se to může jevit jako překážka, ale na druhou stranu platí, že kdo cestuje na vlastní pěst, u toho se přece jenom předpokládá, že určitou jazykovou výbavu mít bude. A tak to v angličtině zvládne.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *