Google Play nabídne možnost vyzkoušení aplikací

Kdo má mobilní telefon nebo jiné zařízení s operačním systémem Android, ten zcela určitě ví, co se skrývá pod názvem  Google Play. Jedná se obchod, kde není problém najít téměř jakoukoliv aplikaci. Obrovské množství jich je zcela zdarma a o nich je možné jasně a pochopitelně říci, že dominují. Dále jsou zde i ty placené. Kdo o ně měl zájem, ten musel nejprve zaplatit a poté si je mohl teprve stáhnout a začít používat. I proto bylo dobré věnovat pozornost několika věcem, jako:

  • Hodnocení uživatelů
  • Popis funkčnosti
  • Demo verze

Kdo toto neudělal a aplikaci zaplatil a stáhnul, mohl zjistit, že mu vlastně k ničemu není. A toto by se mohlo změnit, jelikož uživatele Google Play čeká zajímavá novinka.

Aplikace bude možné si vyzkoušet

To je dobrá zpráva pro toho, kdo nechce nejprve zaplatit a testovat, ale kdo chce skutečně nejdříve zjistit, zda mu daná placená aplikace k něčemu bude. Je celkem pochopitelné, že jde o možnost lákavou hlavně u těch aplikací, které nemají své demo, nebo free verze. V takovém případě nabídne obchod Google Play možnost si je nejprve nahrát do zařízení a vyzkoušet. A to zcela bez klasické instalace. Pokud bude aplikace vyhovovat, je teprve poté možnost zaplacení a až následně dojde k tomu, že se aplikace stáhne a plnohodnotně nainstaluje.

Zatím jenom u vybraných

Novinka je označovaná jako instantní aplikace a říci musíme to, že zatím není dostupná u všech placených aplikací, které Google Play obsahuje. Jenom u těch vybraných. Přesto jde o krok správným směrem, který pochopitelně bude přínosem nejenom pro Google a jeho zisky, ale může být přínosem i pro samotné uživatele. Zda se vše rozjede, ještě na větší úroveň záleží mimo jiné i na tvůrcích jednotlivých aplikací. A to proto, že aby mohla být mezi právě mezi instantní aplikace zařazena, je třeba to, aby to podporovala.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *