Gamescom 2013 – souhrn prvního dne (Microsoft)

První den největší videoherní výstavy Evropy je za námi. Svoje konference měli téměř všechna velká studia. Co na své konferenci nabídl Microsoft?

Vítejte u prvního souhrnu dne z německého Kolína, kde se v těchto dnech odehrává herní veletrh Gamescom 2013. Tento den je však výstaviště veřejnosti téměř uzavřené a probíhají oficiální konference vydavatelů a vývojářů, jež známe například z výstavy E3. Co jsme se tedy dozvěděli?

Ještě před výstavou samotnou Ubisoft zveřejnil oznámení, které potěšilo snad každého PC hráče. Připravovaná online střílečka z univerza Toma Clancyho s názvem The Division vyjde po nátlaku komunity i na PC. Konzolisté tak přišli o další exkluzivitu, ovšem speciálně u Microsoftu nemusí truchlit – hra bude mít podle slov vývojářů speciální obsah jen pro Xbox One. Jestli se bude jednat o funkci hraní na tabletu přes rozhraní Smartglass, které ostatně ukazuje i Gamescom trailer níže, o tom zatím můžeme jen spekulovat, protože Ubisoft žádné další informace nepotvrdil.

U Xbox One exkluzivit ještě na chvíli zůstaneme. Ultimate Team pro FIFU 14 totiž opravdu bude exkluzivitou právě pro konzoli od Microsoftu. A co víc – každý hráč, žijící v Evropě, který si předobjedná Xbox One, dostane klíč k FIFĚ 14 zcela zdarma. Dohromady to však hráče, kteří preferují PlayStation 4, nemusí mrzet, protože cenově stále vyjde levněji koupit si PlayStation 4 s FIFOU 14, než Xbox One s FIFOU zdarma.

A do třetice Xbox One. Na konferenci Microsoftu byl oznámen startovní balíček her, který vyjde současně s novou konzolí. Mezi hrami najdeme opravdu velká jména, ovšem také spoustu multiplatformních her. Dohromady se jedná o seznam 23 titulů, jimiž jsou:

Assassin’s Creed IV Black Flag (Ubisoft, Ubisoft)
Battlefield 4 (DICE, Electronic Arts)
Call of Duty: Ghosts (Infinity Ward, Activision)
Crimson Dragon (Grounding/Land Ho!, Microsoft Studios) – exkluzivita
Dead Rising 3 (Capcom Vancouver, Microsoft) – exkluzivita
FIFA 14 (EA Sports, Electronic Arts) – exkluzivní Ultimate Team
The Fighter Within (AMA Ltd., Ubisoft) – exkluzivita
Forza Motorsport 5 (Turn 10 Studios, Microsoft Studios) – exkluzivita
Just Dance 2014 (Ubisoft Paris, Ubisoft)
Killer Instinct (Double Helix, Microsoft Studios) – exkluzivita
LEGO Marvel Super Heroes (TT Games, Warner Bros. Interactive)
Lococycle (Twisted Pixel, Microsoft Studios)
Madden NFL 25 (EA Sports, Electronic Arts)
NBA 2K14 (Visual Concepts, 2K Sports)
NBA LIVE 14 (EA Sports, Electronic Arts)
Need for Speed: Rivals (Ghost Games, Electronic Arts)
Peggle 2 (Popcap, Electronic Arts) – s předstihem
Powerstar Golf (Zoe Mode, Microsoft Studios)
Ryse: Son of Rome (Crytek, Microsoft Studios) – exkluzivita
Skylanders: Swap Force (Vicarious Visions, Activision)
Watch Dogs (Ubisoft Montreal, Ubisoft)
Zoo Tycoon (Frontier Developments Ltd., Microsoft Studios) – exkluzivita
Zumba Fitness: World Party (Zoë Mode, Majesco)

V seznamu výše nalezneme i neznámou hru od studia Ubisoft – The Fighter Within. Mělo by se jednat o vůbec první bojovou hru tohoto studia pro Kinect. Ten bude pomocí obou snímačů převádět vaše kopy a údery na obrazovku. Ubisoft na Gamescom přivezl i první trailer, který najdete dále v článku. Začíná nám na Gamescomu souboj mezi Ubisoftem a EA o krále bojových her next-gen konzolí? Nebo The Fighter Within nebude pro UFC konkurencí?

Hra Ryse Son of Rome se dočkala nového traileru. Ten ukazuje online gladiátorský mód, kde se se svými kolegy budete snažit ohromit přihlížející diváky. Hratelnost by se měla neustále měnit na základě toho, jak se bude měnit prostředí, přičemž právě to vystupuje ze země a tak hráči nikdy neví, co je v příštích vteřinách boje čeká. Hra bude Xbox One exkluzivitou a měli bychom se jí dočkat v listopadu tohoto roku.

Dlouhého cinematic traileru se na Gamescomu dočkala i zombie hra Deadrising 3, která nás na E3 nenadchla, ovšem její „vystoupení“ na Gamescomu bylo o poznání lepší a jsme tak zvědaví, jak celá hra nakonec dopadne. Hra navíc bude používat jak Kinect, tak rozhraní SmartGlass, takže o využití celého Xboxu One se bát nemusíme.

První den se nesl ve znamení velkých odhalení a překvapení a jedním z nich bylo i oznámení pokračování hry Fable s podtitulem Legends. Ten oproti svým předchůdcům dostal možnost zahrát si dobrodružství, které nabízí, až s dalšími čtyřmi přáteli v kooperačním příběhovém módu. Ale myslí se i na hráče, kteří chtějí hrát sami – v tom případě jejich společnost doplní počítačem ovládaní spolubojovníci. Nechybí však ani možnost chopit se role zloducha a přátelům hraní znepříjemňovat chystáním pastí a léček, posíláním hord nepřátel a podobně. Fable bude opět stavět na osvědčeném, tedy výborném, vyprávění příběhu, soubojovém systému a na světě, který i podle traileru vypadá neuvěřitelně.

První den GamesComu však nebyl jen o Xboxu One a Microsoftu, ale svoje konference měli i Electronic Arts a Sony – těm se však budeme věnovat v samostatném článku, který se na Prismě objeví během zítřejšího dne. Sledujte tedy Prismu, protože i dnes sledujeme veškeré dění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *