Elektronické knihy nemusíte číst jenom ve čtečkách

Obliba elektronických knih neustále roste. Není se čemu divit, jelikož dnes se jedná o poměrně oblíbenou možnost, jak si celkem rychle pořídit konkrétní titul. Pokud máte čtečku, jednoduše do ní knihu nahrajete a již vám nic nebrání ve čtení. Co když ji nemáte? Pomohou vám tyto praktické nástroje.

Calibre

Jedná se o zajímavý program, který je určený k tomu, aby dokázal pohodlně přečíst většinu formátů, které jsou určené pro elektronické čtečky knih. Díky tomu dokáže daný obsah jednoduše dekódovat, což vede k tomu, že si ho můžete zobrazit i na vašem počítači. Velkou výhodou tohoto programu je to, že nepotřebuje instalaci. Často ho využívají i majitelé čteček. Proč? Jelikož daný obsah dokáže dekódovat do potřebného formátu.

FBReader

I když tento program již vyžaduje instalaci, rozhodně potěší jeho nízká velikost. Stejně tak nadchne tím, že není kompatibilní jenom s vaším počítačem. Můžete ho nahrát i do vašeho mobilu, nebo tabletu. A to s operačním systémem Android, stejně jako iOS. Rázem se stane praktickým pomocníkem, který vaše zařízení promění ve skvělou čtečku elektronických knih. Podporuje většinu současných formátů, kam se řadí třeba:

  • ePub
  • mobi
  • PDF, HTML i CHM

BlueFire

Tento program jistě není třeba nijak zvlášť představovat, jelikož dnes patří mezi nejrozšířenější možnosti na trhu. Je určený primárně pro mobilní zařízení se všemi třemi nejpoužívanějšími typy operačních systémů. Pozitivem je pouze megová velikost, stejně jako fakt, že daná aplikace je k dispozici také v českém jazyce. A navíc je zcela zdarma.

Mobipocket Reader

I tento nástroj je dokonalou alternativou čtečky knih. Tentokrát ale mluvíme o možnosti využití na klasických počítačích, s operačním systémem Windows XP. Stejně jako předchozí možnost potěší tím, že je distribuována zcela zdarma. Nejenom, že vaše knihy přečte, ale zároveň umí vaši virtuální knihovnu také velmi dobře spravovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *