Čeká nás konec oblíbených mobilů? Huawei se doslova hroutí výroba telefonů.

O společnosti Huawei už slyšeli téměř všichni. Většinou ve spojitosti s oblíbenými mobilními telefony, které si v posledních letech získaly mnoho uživatelů. Společnost Huawei se v poslední době proslavila nepříliš pozitivními událostmi, o kterých už bylo napsáno a publikováno nespočet článků. Z toho důvodu, se na čínskou značku snesla řada útoků z řad celého moderního světa.

Huawei na černé listině

Útoky na Huawei byly zpočátku jen verbální a pozornost byla zaměřena především na oblast telekomunikace. Nicméně jakmile byla firma v Americe zařazena na tzv. černou listinu, začala se společnosti doslova hroutit oblast, jenž vyrábí právě tak oblíbené telefony. Funkcí černé listiny v tomto případě, je zákaz dodávání součástek od amerických firem. I přes to, že Huawei získal od amerických úřadů, devadesáti denní odklad zařazení, spoustu firem již s touto společností ukončuje spolupráci.

Ztráta Androidu

Hlavním problémem je skutečnost, že Huawei ztratila přístup k užívání plnohodnotného operačního systému Android. Bez tohoto systému jsou telefony prakticky neprodejné. Koupit si je samozřejmě můžete, ale bez podpory Android, Vám bude telefon prakticky k ničemu, neboť jak je známo, Android se neustále aktualizuje. Na čínském trhu je samozřejmě jiná.

Další zásadní ztráty

K ukončování důležitých licencí a patentů s Huawei, se začaly přidávat další společnosti, sídlící v USA. Jedná se například o licence na:

  • SD karty
  • Wifi
  • Bluetooth

V případě SD karet, nebude firma moci karty vyrábět a používat jejich logo. Nicméně by to pro firmu nemusel být tak velký problém, neboť na to má vlastní řešení ve formě paměťových karet (NM Card), které se už teď používají v některých modelech. Jsou ovšem mnohem dražší než klasické microSD karty o stejné kapacitě. Co se týče Wifi, zde byla vyřazena z Wifi Aliance. Je tedy možné, že u některých modelů bude ukončena funkce používání wifi, což může být opravdu velká ztráta. Stejně je to i s Bluetooth, na které firma ztratila rovněž certifikaci.

Je evidentní, že se jedná o opravdu zásadní ztráty, a telefon, který by je neměl, nemůže v dnešním světě prakticky ani fungovat. Pokud se tedy firmě nepodaří zákazy nějak vyřešit, je velmi pravděpodobné, že s výrobou mobilních telefonů brzy skončí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *