Bude nový Messenger. A to pro děti

Jenom málokdo by neznal komunikátor označovaný jako Messenger, který využívá rozsáhlé množství lidí po celém světě. Vlastně jde o jeden z nejrozšířenějších komunikátorů vůbec, a to mimo jiné také proto, že za ním stojí největší sociální síť, tedy Facebook. Ten si je vědom toho, že jeho sociální síť nepoužívají jenom dospělí a teenageři, ale používají ji také děti. A ty jsou na internetu často v roli různých obětí.

Byla vydána aplikace Messenger Kids

Facebook se tak rozhodl vydat celkem zajímavou cestou. Jelikož je i mnoho dětí, které mají tablety a mají také mobilní telefony, tak pro ně vytvořil speciální aplikaci, která nese název Messenger Kids. U ní nejprve připomeňme, že se jedná o prvotní fázi, a tak je skutečně na začátku. Proto je třeba počítat s trojicí věcí, jako:

  • Je jenom pro iOS
  • Dostupná je zatím ve Spojených státech
  • Má ještě své mouchy

Po otestování se však plánuje rozšíření i do dalších zemí světa, stejně jako rozhodně nebude chybět ani verze určené pro zařízení s operačním systémem Android. V tomto ohledu bude stačit jenom počkat. A proč by měly děti Messenger Kids používat?

Několik unikátů

Kdo chce používat klasický Messenger, ten musí mít účet také na Facebooku. To u Messenger Kids nebude nutné – mimo jiné i proto, že oficiální věková hranice Facebooku je třináct let. Dále bude celkem velkou zajímavostí j to, že aplikace bude zcela bez jakékoliv reklamy. Třetím unikátem je stav, kdy nad komunikátorem budou mít dohled rodiče. Konkrétně tak budou mít možnost spravovat jednotlivé kontakty. Stačí, když se jenom autorizují. Tato cesta je pochopitelně spojená hlavně se zvýšením bezpečnosti, a to v tom ohledu, aby rodiče mohli případnou hrozbu celkem dobře identifikovat a zároveň nemuseli svému potomkovi upírat možnost používání sociálních sítí, které jsou dnes velkým hitem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *