BitTorrent neupadá. Inovace je tady

Torrent. To je slovo, které nejenom bylo, ale stále ještě je velmi často skloňované. A to zcela přirozeně ve spojení s počítačovým pirátstvím. A to hlavně v souvislosti s nelegálními daty v oblasti:

  • Hudby
  • Filmy
  • Programy

Jak Torrent funguje?

Unikátnost sítě BitTorrent je v tom, že nabídne mnohem zajímavější možnosti vzájemného stahování a sdílení. Na začátku je vždy osoba, která má hlavní soubor. Ten po kouskách stahují jiní zájemci, kteří již stažené části dále sdílí. Vzniká tak propletená síť lidí, kteří si navzájem poskytují data, která už mají. S tím je spojena hlavně možnost rychlejšího stahování v podstatě čehokoliv.

Na scénu přichází WebTorrent

V poslední době klasický BitTorent síť postupně upadala, a to hlavně z důvodu, že lidé využívají buď jiné možnosti stahování dat, nebo také z důvodu, že cesta, jak se dostat k legálním datům, je stále jednodušší a levnější. Viz například Netflix, o kterém jsme v minulosti několikrát psali.

Přesto je zde snaha ukázat, že torrenty stále nejsou mrtvé. Cestou k jejich oživení je celkové zjednodušení toho, jak data stahovat. Už před rokem se objevil takzvaný WebTorrent. Možnost, která už nemusí být spojena s konkrétním klientem, jelikož umožní využívat veškeré výhody této P2P sítě prostřednictvím internetového prohlížeče.

Nejenom stahování

WebTorrent zároveň přináší zajímavou výhodu v tom, že nemusí být spojený nutně jenom se stahováním dat, jelikož například filmy bude možné bez potíží prostřednictvím prohlížeče i snadno sledovat. V porovnání s klasickým i možnostmi zde odpadá riziko přetížení konkrétního serveru, jelikož právě jednotlivá data, tedy konkrétní součástí filmu opět nebudou uloženy nikde jinde, než v počítačích těch lidí, kteří budou do dané sítě v daný okamžik propojeni. To by mohlo přinášet výhody spojené nejenom s pirátským světem, ale třeba i ve spojení se streamováním různých přednášek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *